Izvor: S media, 12.Maj.2010, 16:40 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Trajal negira vezu sa Jocićem
Većinski vlasnik kruševačke Trajal korporacije, bugarski biznismen Hristo Kovački danas je negirao pisanje medija da je u prodaju te kompanije i rudnika Kovin umešan Sreten Jocić, poznatiji kao Joca Amasterdam.
"Nemam šta da krijem. U Trajalu i Rudniku Kovin se radi odgovorno i transparentno. Istrage koje se vode to će dokazati. Nemam nikakve kontakte sa Sretenom Jocićem i nikakva finansijska saznanja u vezi sa njim, što će istraga takodje dokazati", naveo je Kovački >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << u pisanoj izjavi.
On istakao da dovodjenje u vezu Trajala i Rudnika Kovin sa Jocićem koji se nalazi u pritvoru "šteti imidžu" tih firmi i narušavaju njegov ugled kod poslovnih partnera.
Kovački je dodao da poslovanje ta dva preduzeća stalno kontroliše Agencije za privatizaciju Srbije.
"Preduzeća u Srbiji kojima ja upravljam su velika odgovornost. Sa jedne strane su neophodne investicije za obnavljanje opreme u cilju boljeg poslovanja, a sa druge strane je naša najveća odgovornost da se sačuva nekoliko hiljada radnih mesta. Trudimo se da, kao dobri investitori i vlasnici, poštujemo sve zakone Republike Srbije", precizirao je Kovački i dodao da, uprkos ekonomskoj krizi, ispunjava
sve obaveze.
Povod za njegovo obraćanje javnosti je tekst u dvnevnom listu "Blic" od pre dva dana gde je navedeno da je Kovačkog u Srbiju doveo Jocić i da će Trajal biti jedno od prvih preduzeća koje će proveravati Jedinica za finansijske istrage u istrazi koja je protiv Jocića pokrenuta pre nekoliko dana.
U navedenom tekstu kaže se i da ispitivanje saradnje Jocića i Kovačkog, najbogatijeg bugarskog tajkuna, neće biti završeno samo na slučhaju privatizacije Trajala, već će obuhvatiti i Rudnik Kovin i desetak drugih preduzeća.
Trajal korporaciju je u novembru 2006. godine, za oko 12 miliona evra kupila bugaska kompanija Brikel EAD, u vlasništvu Kovačkog, uz obavezu da u prvih pet godina u firmu investira 25 miliona evra.
Pogledaj vesti o: Kruševac















