Toplane spremne za grejnu sezonu

Izvor: RTS, 01.Okt.2018, 15:45   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Toplane spremne za grejnu sezonu

Od oko 60 toplana u Srbiji sve toplane su spremne za početak naredne grejne sezone. Toplane u Valjevu, Kruševcu i Smederevu imaju dovoljno energenata za početak grejne sezone, a tople probe počeće do petka. Zbog kvara, u Negotinu će radijatori biti hladni u 302 stana.
Zimnica je u teglama, ogrev se priprema, a Toplane su danas zvanično počele tehničke probe.

"Od oko 60 toplana u Srbiji >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << sve toplane su spremne za početak naredne grejne sezone. Što se tiče toplih i hladnih proba neke toplane su već obavile tople probe u toku ovog prethodnog vikenda, neke će to uraditi danas ili u toku narednih dana, uglavnom svi će startovati 15. oktobra," kaže Dejan Stojanović, direktor Poslovng udruženja toplana Srbije.
U valjevskoj toplani spremni su da sezonu grejanja, po straroj ceni, za oko 5000 korisnika, kao i prethodnih godina, pocnu i ranije ukoliko bude neophodno. Tople probe počinju ove sedmice.

"Što se tiče zaliha energenta, u ovom slučaju trenutno mazuta, sada trenutno imamo oko 350 tona mazuta u rezervoaru koji je ukupno kapaciteta hiladu tona. Tih 390 tona je dovoljno za oktobar mesec bez nekih većih problema," kaže Zoran Stepanović, direktor JKP "Toplana" Valjevo.
I u Kruševcu će tople probe početi ove sedmice. Kruševačka toplana u sezonu ulazi sa 8000 tona uglja i mazuta što je dovoljno za dva meseca grejanja. U toku je nabavka uglja za celu grejnu sezonu.
U smederevskom preduzeću "Grejanje" početak sezone, ukoliko bude potrebno biće takođe ranije. U sezonu ulaze sa 250 tona mazuta.

Vladimir Kulagić, direktor JP "Grejanje" Smederevo kaže: "Za oktobar mesec imamo energente i ocekujem da dinamika nabavke bude usklađena sa vremenskom prognozom i onim što će se dešavati kasnije kad odmakne grejna sezona"
Na početku grejne sezone u Negotinu radijatori će biti hladni u 302 stana, što je nešto manje od petine grejne površine. Razlog je kvar iz marta ove godine, a javna nabavka za sanaciju toplovoda je u toku.
U toplanama koje koriste mazut, ukazuju na značajno veće troškove zbog poskupljenje ovog energenta. Valjevska toplana će do kraja godine početi i sa korišćenjem jeftinijeg komprimovanog prirodnog gas, kako bi cena grejanja ostala ista.
 
Pogledaj vesti o: Kruševac

Nastavak na RTS...



Povezane vesti

Udruženje toplana Srbije: Toplane sremne za grejnu sezonu, dogodine možda počne ranije

Izvor: Beta, 02.Okt.2018, 14:18

Toplane u Srbiji su spremne za početak grejne sezone, a razmišlja se da iduće godine grejna sezona počne već u septembru, rekao je danas predsednik Poslovnog udruženja Toplane Srbije Dejan Stojanović.On je za agenciju Beta rekao da je 35 od 60 toplana u Srbiji obavilo "funkcionalne probe", a ugovore...

Nastavak na Beta...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.