Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 25.Jun.2018, 19:41 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Tinejdžerka iz Petrovca treća žrtva sintetičkih droga
Učenica Politehničke škole u Kragujevcu M.M (16) treća je osoba tinejdžerskog doba, koja je u Srbiji preminula zbog upotrebe droge za samo nekoliko dana, javlja Blic.
Kako navodi list, M.M, rodom iz Petrovca kod Kragujevca, sa starijim bratom bila je kod druga u naselju Šumarice, kada je u telo unela smrtonosnu dozu droge.
Policija sumnja da je u pitanju predoziranje nekom od sintetičkih droga, dodaje Blic.
Prethodno je objavljeno da su zbog upotrebe >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << droge preminuli J.P. (17) u Beogradu i N. S. (18) u Bačkoj Palanci.
Lončar: Problem upotrebe sintetičkih droga izneću pred Vladu
Smrt tri mlade osobe u Srbiji usled prekomernog uzimanja sintetičkih droga naći će se na sednici Vlade Srbije, a ministar zdravlja Zlatibor Lončar izjavio je danas da već ima neke predloge u vezi sa tim i da će ih prvo izneti unutar Vlade.
"To su vesti koje su uznemirili mene i sve roditelje", rekao je Lončar u odgovoru novinarima u Kruševcu o merama koje mogu da se preduzmu povodom tragičnih gubitaka mladih života.
Ministar Lončar je dodao da je Ministarstvo zdravlja u stalnoj trci otkrivanja opasnih supstanci koje se potom stavljaju na listu zabranjenih, ali ukazuje da su, na žalost, oni koji ih proizvode "uvek neki korak ispred".
Lončar je naveo da će ovu temu izneti na sednici Vlade, kao i da je to problem koji pogađa Evropu i svet.
"Moramo da izađemo sa strategijom, konkretno za našu decu, za Srbiju, da pokažemo zajedništvo sa policijom i sa sudstvom, prosvetom, sa svima koji imaju dodira sa decom i da osmislimo mere koje moraju da daju što hitnije i bolje rezultate", poručio je Lončar.
Pogledaj vesti o: Kruševac
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...
Smrt troje mladih zbog droge - tema sednice Vlade
Izvor: Mondo, 25.Jun.2018
Smrt tri mlade osobe u Srbiji usled prekomernog uzimanja sintetičkih droga naći će se na sednici Vlade Srbije...Foto: Mondo/ Stefan Stojanović..U Kragujevcu je pre nekoliko dana nađena mrtva sedamnaestogodišnjakinja za koju se pretpostavlja da se predozirala psihoaktivnim supstancama...U Kragujevcu...






