Izvor: MozzartSport.com, 08.Maj.2021, 18:26

Superliga: Napredak prikočio, četiri penala na tri utakmice, sjajan gol Kneževića

Voždovac razbio Kruševljane, Proleter za šest minuta srušio Radnik

Dođe kraj i strašnoj seriji Napretka. Posle šest vezanih pobeda u kojima su primili samo jedan gol i pobegli iz zone ispadanja, Kruševljani su teško poraženi od Voždovca na "krovu" - 2:4. Čarapani su se predali već nakon prvog poluvremena u kom su Zmajevi tri puta tresli njihovu mrežu, a mogli su komotno još koji put. Imali su domaći i prečku i stativu pre nego što je Stefan Purtić sa bele >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << tačke doneo prednost Voždovcu. Igrao se 21. minut. Npredak još malo odolevao, a onda se potpuno raspao. Prvo Miloš Stojčev, pa Aleksa Janković tresu mrežu gostiju u rešavaju pitanje pobednika.

U nastavku Zmajevi su odrađivali posao što je Napredak iskoristio da ublaži poraz.

Raspucali su se i ostali davljenici - Proleter i Novi Pazar. Novosađani su slavili nakon mesec i po dana i to veoma lako - 3:0. Mada spada u najbolje timove ove sezone Radnik je u razmaku od šest minuta primio tri gola. Junak trijumfa domaćeg sastava svakako je Filip Knežević, strelac sa penala u 63. minutu, a onda i na sjajan način, volej udarcem sa dvadesetak metara u 69. minutu.

Ni u Novom Pazaru nije bilo drame. Domaći sastav stekao je tri gola prednosti između 33. i 45. minuta, da bi kasnije lako priveo utakmicu kraju, slavivši sa 4:1.

Na tri meča zvidna efikasnost: 14 golova. Pažnju međutm privlači i podatak da su dosuđena čak četiri penala na ta tri susreta, dva za Pazarce. Na dva od ta tri meča domaće ekipe su penalom "otključale" goste...