Neće spornu polikliniku

Izvor: Glas javnosti, 21.Nov.2008, 08:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Neće spornu polikliniku

KRALJEVO - Stanari zgrade u Ulici cara Dušana 82 primorali su V. N. iz Kruševca da u obustavi preuređenje prostora u prizemlju njihove lamele, gde su se nekada nalazile trgovinske radnje i da tu otvori polikliniku. Oni su zahtevali da reaguje građevinska i ekološka inspekcija i V. N. naloži da prostor vrati u prvobitno stanje. Inspektori su utvrdili da Kruševljanin nema potrebne dozvole za ovakve građevinske radove, pa mu je uručeno rešenje za prestanak radova.

V. N. nije želeo >> Pročitaj celu vest na sajtu Glas javnosti << da razgovara s novinarima, pa su nam stanari ispričali kako je „nesporazum“ nastao. Kažu da ih već više nedelja uznemiravaju građevinski radnici koji ne poštuju „kućni red“ i po čitav dan prave „nesnosnu“ buku, a zauzeli su i parkiralište kraj zgrade. To bi nekako i „progutali“, ali prava pobuna je nastala kada su otkrili šta će se u preuređenom prostoru nalaziti.

MERMER

Osim što preuređuje enterijer prostora u prizemlju zgrade, njegov novi vlasnik je počeo i da spoljne zidove oblaže crnim mermernim pločama. Građevinski inspektori su mu naložili da ih ukloni.

- Doznali smo da Kruševljanin ovde namerava da otvori polikliniku, s laboratorijom, rendgen i skener aparatom. Nismo sigurni da će biti zadovoljeni strogi tehnički uslovi, pa se svašta može deseti. U ovoj zgradi ima 80 domaćinstava i dosta dece. Smatramo da se s takvim stvarima nije igrati - kaže stanar Milisav Kočović.

Kočovićeve komšije su posumnjale da V. N. uopšte ima potrebne građevinske dozvole, pa su alarmirale inspekcijske organe. Osim toga, oni kažu da je za ovakve obimne radove potrebna i njihova saglasnost, ali za to ih „niko nije pitao“, niti bi oni to dozvolili.

- Gde to u svetu ima da se poliklinika smešta u stambenu zgradu. Četrdeset godina sam se bavio građevinarstvom, ali na takav primer nisam naišao. Neka gospodin kupi plac i sagradi polikliniku. Nećemo mu dozvoliti da to uradi u našoj zgradi - kaže Todor Dimitrov, vlasnik stana iznad spornog prostora.

- Ustanovili smo da za započete radove vlasnik nema neophodne papire i dozvole nadležnih organa. Mi ne znamo i nije naše da utvrđujemo šta će u tom prostoru biti. Vlasnik pominje polikliniku, ali kakve god da su mu namere, mora imati potrebne dozvole za nastavak radova - kaže Sonja Simeunović iz građevinske inspekcije. O započetim radovima, stanari zgrade u Ulici cara Dušana 82, osim građevinske inspekcije, obavestili su i ministarstva za nauku, prostorno planiranje i ekologiju.

Ma ometa coveka konkurencija preko svojih veza i vezica! Stanari?U dogovoru sa nekim od njih,kinta njemu u dzep,dizu frku,(pojma nemaju da to nije spontano no` manipulisano,) i kampanju da samo njima ostane Kraljevo ! Inspekcija gradjevinska? Hmmm..malo li je korumpirana? Al` o tome prica,preposteni,gradonacelnik br2 ...Njegov zamenik,gospa Vesna zvana gladna usta,krecite mi kancelariju,ihhh al` volem` mobilni,pa je nepotrebno meni,da o tome u svom komentaru pisem.
Pogledaj vesti o: Kruševac

Nastavak na Glas javnosti...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Glas javnosti. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Glas javnosti. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.