Napredak i Mladost po snegu bez golova

Izvor: B92, 04.Apr.2023, 20:04

Fudbaleri Napretka iz Kruševca i Mladosti iz Lučana odigrali na stadionu pod Bagdalom meč bez golova.

Bio je to prvi susret 29. kola Superlige Srbije.

Napredak je posle ovog meča i dalje na desetom mestu, dok su Lučanci 14. sa ukupno 22 boda.

Meč je odigran po terenu na kom je bilo dosta snega što je i jednima i drugima prilično otežavalo igru.

I jedni i drugi su imali svoje šanse, Napredak je imao inicijativu, više šuteva ka golu (10:2), >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << ali tek jednu zreliju priliku, preko Bastajića.

Gosti su već u drugom minutu preko Ješića mogli do gola, istakao se dobrom odbranom golman Napretka Nikola Petrić.

On je spasao svoj tim i u 78. minutu posle velike šanse gostiju, kada je čudesnom intervencijom odbranio udarac Marka Mirića sa svega pet metara.

U narednom kolu 9. aprila Napredak će gostovati u Surdulici protiv Radnika, dok će istog dana Lučanci dočekati ekipu Mladost GAT.