Izvor: RTS, 24.Okt.2014, 00:12 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Letovanje i zimovanje u paketu
Slab sneg koji od sinoć neprekidno pada na Kopaoniku formirao je beli pokrivač od 20 centimetara. Zimsko vreme u oktobru, obradovalo je goste u našem najpoznatijem zimskom centru, ali je pojedinim vozačima donelo probleme na putu, a putarima više angažovanja na terenu.
Kopaonik se beli od Brzeća, na 1.100 metara nadmorske visine. Sa ozbiljnim padavinama počelo je i dežurstvo putara na Srebrnici. Ranije nego prethodnih godina.
"Trenutno su angažovani samo kamioni", >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << kaže Velimir Sacić, radnik "Kruševac puta", "još nema potrebe za drugim mašinama, ja i još jedan radnik radimo i čistimo."
Prvog dana dežurstva mnogo je posla. Nekoliko vozila i autobusa, zbog neopremljenosti za zimske uslove i leda na kolovozu, nije moglo da savlada uspon, pa je došlo do kraćeg zastoja. Bez obzira na to što se putni pravac Brus - Brzeće - Kopaonik redovno čisti, posipa rizlom i solju, zbog temperature ispod nule do vrha se može jedino sa zimskom opremom."
Snežna bajka na Kopaoniku će potrajati. Zbog nekoliko stotina gostiju koji uživaju u njoj, čiste se parkinzi, pešačke staze i terase hotela koji rade.
Većina gostiju se dobro opremila, jer poznaje ćudi ove planine. Mnogi su kažu spojili letovanje sa zimovanjem zbog snega koji ih je iznenadio. Na Kopaoniku boravi i oko dve stotine učenika beogradskih srednjih škola.
Skijanja još uvek nema, jer zimska sezona zvanično počinje 4. decembra, ali se skijalište uveliko priprema. Na stazama Krčmar i Gvozdac grade se šestosedežnice sa haubama i grejačima.
rts.krusevac@rts.rs
Pogledaj vesti o: Kruševac
















