Lalatović i Mladost GAT ispali – još četiri tima vise

Izvor: B92, 22.Maj.2023, 20:00

Lalatović i Mladost GAT ispali – još četiri tima "vise"

Fudbaleri Mladosti GAT odigrali su 0:0 sa Napretkom iz Kruševca i tako izgubili svaku šansu da opstanu u Superligi Srbije.

Izabranici Nenada Lalatovića su poslednji na tabeli sa 30 bodova, četiri manje od pretposlednjeg Radnika, rundu pre kraja.

Upravo su Surduličani ostvarili važnu pobedu nad Kolubarom (2:1), te se tako izjednačili u broju poena sa Javorom.

Radnik je poveo golom Radulovića iz penala u 16. minutu, da bi Sadiković u 27. poravnao rezultat.
Junak domaćih bio je Kunić, koji je sa bele tačke u 47. minutu doneo tri boda i nadu za opstanak u ligi.

Spomenuti Javor je doživeo neprijatan poraz u Ivanjici od Mladosti iz Lučana, a jedini gol na meču postigao je Jojić u 83. minutu.

Opstanak je u pitanje doveo i niški Radnički, koji je na Čairu izgubio od subotičkog Spartaka rezultatom 1:0.

Jedini gol dao je Hrstić u 14. minutu odmah nakon što je promašio penal. Gostima je posao bio olakšan od 43. minuta, kada je Stojanović zaradio direktan crveni karton.

Poslednje kolo donosi nam susrete Napretka i Javora, Spartaka i Radnika, Kolubare i Radničkog, odnosno lučanske Mladosti i Mladosti GAT.

Uz Mladost GAT ispašće još jedna ekipa, dok će 13. i 14. ići u doigravanje sa trećeplasiranim i četvrtoplasiranim timom Prve lige Srbije.