Krstaši sve bliži Superligi

Izvor: Sportski Žurnal, 28.Feb.2012, 22:30   (ažurirano 02.Apr.2020.)

BKK Radnički – Železničar 97:79 (25:22, 29:20, 22:13, 21:24)
Dvorana: „Šumice“ u Beogradu. Gledalaca: 500. Sudije: Mažić i Morozin (Beograd), Milojević (Kruševac).
BKK RADNIČKI: OSMOKROVIĆ 14 (11 as), PETRONIĆ 10 (7 sk), RAKONJAC, PETROVIĆ 30 (5 sk), GACIĆ  8, Mićović, Tomić, Boltić 4 (9 as), Kitanović 19, Mijović 7 (5 sk), Lalić 5. Nije igrao: Ilić
ŽELEZNIČAR: BOJOVIĆ 24 (5 as), JERKOVIĆ >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportski Žurnal << 10, JOJIĆ 2, ČANAK 17 (7 sk), BAJIĆ 19, Stanojević, Gugleta 4, Đorđić, Živković 3. Nisu igrali: Frirson, Marković i Šišković.

Velikom borbenošću u drugom poluvremenu Krstaši su trijumfovali, približili se Super ligi, a Železničar ostavili da rešava pitanje opstanka. Duel je obeležio i povratak na klupu trenera Radničkog Dragana Nikolića koji je prethodna dva meča odsustvovao zbog zdravstvenih problema.
Oba tima su do 20. minuta igrali sa mnogo oscilacija. Tome idu u prilog i naizmenične serije poena, prvo su gosti sa 9:0 došli do vođstva 22:14, da bi domaći uzvratili sa 11:0 za preokret od 25:22.
Inđijci su držali rezultatski priključak do 15. minuta, i od tada je počela dominacija Krstaša koji su dvocifrenu prednost stekli su na dva minuta pre odlaska na odmor, zahvaljujući agresivnosti u odbrani, kontranapadima kao i odličnim rešenjima u pozicionim napadima.
Zoran Osmokrović je bio nepogrešiv u prvom poluvremenu (4-4), kako je vreme odmicalo igra domaćina je bila ubedljiva i stabilna, dok je Železničar bezuspešno pokušavao da zaustavi nalet protivnika. Nemoć Inđijaca došla je do izražaja u 30. minutu, kada im je centar Radničkog Dragoljub Kitanović ubacio poene za velikih plus 21.
A kako je Kitanović igrao, govori i reakcija publike prilikom izlaska iz igre u 33. minutu –– uzvikivali su: „MVP“. Iako je prednost bila preko 20 poena, požrtvovanje, ogromno zalaganje, „plivanje“ po parketu za loptom nije izostalo. Na kraju, zaslužena pobeda Radničkog.
Sloboda – Smederevo 81:75 (25:25, 13:11, 24:25, 19:14)
Sportska dvorana „Veliki park“ u Užicu. Gledalaca: 1.100. Sudije: Pecelj (Novi Sad), Vesković (Beograd), Stanojčić (Novi Sad).
SLOBODA: ĐURIĆ 8 (6 sk), KUBUROVIĆ 25 (6 as, 8 sk), RAKIĆ 14 (5 as), JEVTOVIĆ 6, MARINKOVIĆ, Anđić 14 (6 sk), Vasić 3, Arnautović 2, Popović 9 (5 sk). Nisu igrali: D. Kutlešić, P. Kutlešić i Vučićević.
SMEDEREVO: STEFANOVIĆ 10 (5 as), VLAŠKOVIĆ 2, SVILAR 32, MAJSTOROVIĆ 15, POPOVIĆ 3, Sparović 2, Perović 6, Nastić 2, Vukasović 3. Nisu igrali: Vranić i Balaban.