I Kruševac se puni

Izvor: B92, 16.Mar.2021, 09:24

I Kruševac se puni

Kruševac -- Zbog većeg broja novovolelih povećan je broj pacijenata u kovid bolnici u Kruševcu.

Direktor te ustanove Vladan Cvetanović kaže da imaju 280 pacijenata sa povećanim prilivom, i da su pacijenti sa srednje teškom i teškom kliničkom slikom. Dr Cvetanović kaže da dolaze i mlađi ljudi.

Govoreći o izvorima zaraze, dr Cvetanović kaže da je taj put očigledan - dolazi iz malđe životne dobi koji donesu u kuću i zaražavaju starije, ali i oni >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << sada aktivnije obolevaju.

Pored inicijalnog osoblja, Cvetanović kaže da pomaže medicinski kadar iz Niša, Leksovca, Sokobanje, Vranja, Bora, Ćuprije.

Ovo je zajednička borba, suviše dugo traje, kaže on za RTS.

U Kruševcu je u toku masovna imunizacija, u Centru za imunizaciju u Hali sportova i na 9 punktova u seoskim albulantama.

U Rasinskom okrugu je više od 38.000 građana vakcinisano.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.
Pogledaj vesti o: Kruševac

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.