Gradonačelnik Kruševca umro na Tajvanu

Izvor: Mondo, 21.Okt.2017, 12:30   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Gradonačelnik Kruševca umro na Tajvanu

Gradonačelnik Kruševca Dragi Nestorović umro je jutros u gradu Ilan na Tajvanu, potvrđeno je u njegovom kabinetu.

Foto: Youtube/PrintScreen Dragi Nrestorović

Gradonačelnik Kruševca je tamo boravio u sklopu delegacije NALED-a u studijskoj poseti Tajvanu, navodi taj list.

"Kurir" saznaje da je Dragi Nestorović preminuo jutros oko pet sati po srpskom vremenu od posledica jakog srčanog udara.

Vest o smrti Nestorovića preneli su elektronski >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << mediji sa Tajvana.

Dragi Nestorovic, the mayor of #Krusevac, is the Serbian mayor who died in Taiwan Saturday, reports said. https://t.co/K3BPsDYhA2

— Taiwan News (@TaiwanNews886) October 21, 2017

Dragi Nestorović rođen je 1957. godine, diplomirao je na Mašinskom fakultetu u Kragujevcu, a specijalizirao u Japanu i Italiji. Od 1985. radio je u IMK "14. oktobar" na poslovima inženjera i na više rukovodećih mesta, a od 2013. do 2014. obavljao je dužnost generalnog direktora te fabrike.

Nestorović je član Srpske napredne stranke od osnivanja.

Bio je član Glavnog odbora i potpredsednik Gradskog odbora SNS-a Kruševac. Objavio je brojne radove iz oblasti mašinstva i bio je izuzetno cenjen kao stručnjak u svojoj profesiji.

Nastavak na Mondo...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Mondo. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Mondo. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.