Fešta pod Bagdalom – Napretkov čas fudbala evropskom Novom Pazaru

Izvor: B92, 25.Feb.2024, 19:43

Fešta pod Bagdalom – Napretkov čas fudbala "evropskom" Novom Pazaru

Fudbaleri Napretka savladali su Novi Pazar 3:1 (3:1) u okviru 22. kola Superlige Srbije pred rekrodnim brojem navijača ove sezone u Kruševcu.

Bila je ovo, bez dileme, najbolja utakmica "čarapana" u aktuelnom prvenstvu i ujedno najslabija Pazaraca koji su podbacili i ovog puta.

Solidan broj ljubitelja fudbala pod Bagdalom svedočio je savršenom poluvremenu ekipe Vladimira Gaćinovića čije je vrhunac bila kontra za TV špice za vođstvo 3:0.

Gol je nakon >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << te najlepše akcije na utakmici postigao Nebojša Bastajić.

Bio je to i momenat koji je najviše razgalio navijače Napretka, naterao ih da ovacijama kliču fudbalerima u narednim momentima, razumljivo, jer dugo zaista nisu prisustvovali ovak dobroj partiji svog tima.

Osim Bastajića, pogotke za domaći sastav postigli su Ognjen Mršić u 17. i Andrija Madevac u 35. minutu iz penala.

U momentima kada su gosti pokušavali da ublaže vođstvo usledila je već pomenuta kontra, asistencija Majdevca i egzekucija Bastajića koji je bio precizniji od saigrača kome je prethodno golman gostiju Mirković odbranio udarac.

Penal je viđen i na drugoj strani - pošto je VAR signalizirao neodzvoljen kontakt rukom igrača domačih sa loptom pa su gosti dobili šansu da se "vrate u život".

Siguran penaldžija bio je Adem Ljajić, koji je malo pre toga bio na udaru navijača Napretka pa je i policija morala da interveniše i primiri kritičnu grupu.

Nastavak nije bio tako uzbudljiv kao prvi deo meča, Pazarci su bezuspešno pokušavali da dođu do drugog gola, da unesu neizvesnost, no malo toga su uradili konkretnog da dođe do takvog scenarija.

Petnaestak minuta pre kraja Ljajić je zbog povrede morao van igre čime su šanse gostiju da se vrate u meč tada dodatno umanjene.

Zanimljivo, Napretku su poništena dva gola u nadoknadi vremena zbog ofsajda.

Ovo je bila osma pobeda Kruševljana, druga u nastavku sezone, dok Pazarci posle tri runde "prolećnog" dela imaju dva poraza i remi.

San o "evropskom Pazaru" sada, nakon ovakvih predstava tima sa Jošanice, ne čini se kao realan scenario.

Takođe, bila je ovo prva pobeda Napretka nad Novim Pazarom posle sedam godina.