Zlatne iskre za Novi Sad, Rijeku i Ljubljanu

Izvor: RTS, 21.Maj.2013, 12:20   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Zlatne iskre za Novi Sad, Rijeku i Ljubljanu

Za najbolje predstave na 15. međunarodnom lutkarskom festivalu "Zlatna iskra" u Kragujevcu nagrađena su lutkarska pozorišta iz Novog Sada, Ljubljane i Rijeke, dok je nagrada za inovaciju u produkciji pripala lutkarskom pozorištu iz Šangaja.

U organizaciji Pozorišta za decu, kragujevački mališani prethodnih nekoliko dana uživali su u predstavama lutkarskih pozorišta iz Bugarske, Rumunije, Italije, Ukrajine, Kine, Slovenije, Hrvatske, Crne Gore i Srbije.

Predstava >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << "Bajka o vitezu bez konja" Pozorišta mladih iz Novog Sada proglašena je za najbolju predstavu 15. međunarodnog lutkarskog festivala "Zlatna iskra", režiseru te predstave Jaroslavu Antonijuku pripala je Plaketa "Zlatna iskra" za najbolju režiju.

Drugu nagradu osvojio je Miniteater iz Ljubljane za predstavu "Snežana", a treću Gradsko kazalište lutaka iz Rijeke za predstavu "Sedan kozlini i samo jedan bedni vuk". 

Statueta "Zlatna iskra" dodeljena je Pozorištu lutaka iz Šangaja za inovaciju u produkciji predstave "Koza i vuk". 

Na sceni kragujevačkog Dečjeg pozorišta igrane su po tri lutkarske predstave dnevno. Izvedeno je dvanaest predstava koje su obradovale ljubitelje lutkarskih formi, ali najviše decu iz svih kragujevačkih osnovnih škola.

Na prethodnih četrnaest festivala nastupilo je 170 pozorišta čije je predstave gledalo 70.000 mališana.

Zbog velikog interesovanja za učešće na lutkarskom festivalu, Dečje pozorište iz Kragujevca nije učestvovalo u takmičarskom delu ali su, u čast gostiju, zatvorili Festival.

"Zlatna iskra" postaje prepoznatljiva i po tome što iz godine u godinu u Kragujevac dovodi različita lutkarska pozorišta iz Evrope i sveta koje dugo ostaju u sećanju publike.

Organizator festivala "Zlatna iskra" je Pozorište za decu Kragujevac, a pokrovitelji su grad Kragujevac i Ministarstvo kulture Srbije.

Nastavak na RTS...



Povezane vesti

Lutkarski festival: Zlatne iskre za Novi Sad, Rijeku i Ljubljanu

Izvor: Glas javnosti, 21.Maj.2013

Za najbolje predstave na 15. međunarodnom lutkarskom festivalu "Zlatna iskra" u Kragujevcu nagrađena su lutkarska pozorišta iz Novog Sada, Ljubljane i Rijeke, dok je nagrada za inovaciju u produkciji pripala lutkarskom pozorištu iz Šangaja. U organizaciji Pozorišta za decu, kragujevački mališani...

Nastavak na Glas javnosti...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.