Izvor: B92, 28.Feb.2022, 12:20

Vučić: "Očekujemo da bude preko 1.000 zaposlenih" VIDEO

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić prisustvovao je ceremoniji obeležavanja početka radova na izgradnji nove fabrike kompanije Wacker Neuson u Kragujevcu.

"Ovaj naš prelepi Kragujevac, srce Šumadije, oduvek je bio industrijski grad", rekao je Vučić na samom početku svog obraćanja.

Kako je dodao, ova kompanija je prevalila dug put od osnivanja do danas - kada se njenim akcijama trguje na Frankfurtskoj berzi.

"Naši nemački prijatelji donose >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << u Srbiju viševekovno iskustvo, ogromno znanje i kapital. Sa preko 600 zaposlenih danas, očekujemo i nadamo se da ih bude preko 1.000, a i mnogo više kad donesu odluku o novoj proizvodnoj hali", rekao je predsednik.

Vučić je pozvao nemačke investitore da nastave da ulažu u Srbiju jer, kako je istakao, to ne samo da pomaže privrednom rastu naše zemlje, već imamo mogućnost da mnogo naučimo o radnoj etici, odgovornosti i ozbiljnosti prema poslu.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.
Pogledaj vesti o: Kragujevac

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.