Srem ispustio tri boda, Proleter se namučio

Izvor: Sportski Žurnal, 03.Okt.2011, 00:36   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Proleter – Sinđelić 1:0 (0:0)
Strelac: Sekulić u 49. minutu.
Stadion: Slana bara. Gledalaca: 400. Sudija: Milorad Milićević (Ivanjica). Pomoćnici: Radomir Ranković (Smederevo), Marko Dimitrijević (Kragujevac). Žuti kartoni: Tanasin, Jablan, Asani, Rašiovan (Proleter), D. Stefanović (Sinđelić).
PROLETER: D. Bogunović, Tanasin, Đorđević (od 46. Rašiovan), Radaković, Žigić, Jablan, Asani, S. Bogunović (od >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportski Žurnal << 72. Čičak), Damnjanović (od 61. Vukasović), Sekulić, Zec.
SINĐELIĆ: Jović, Stojković, Marković, Markov, D. Stefanović, Ristić (od 80. Vasilić), Đorđević, Kolarević, Aleksić, S. Stefanović, Jovanović.
Igrač utakmice: Danilo Sekulić.

Prošli su domaćini kroz Tantalove muke dok nisu otključali bravu organizovane odbrane. Od prvog minuta diktirali su tempo, a prvo uzbuđenje dogodilo se tek u nadoknadi vremena.
Na 20 metara od gola Nišlija loptu je prihvatio Danilo Sekulić i poslao je pod prečku nemoćnog Jovića. Otvorili su se gosti pa je nakon povratne lopte Jovanovića, Aleksić glavom šutirao iznad gola. U 71. minutu Sekula Rašiovan zagrejao je dlanove golmana Jovića koji je ukrotio neugodan udarac.
Priliku za izjednačenje u 77. minutu propustio je Stevan Stefanović, izbio je sa desne strane, šutirao, na sreću domaćina, lopta je prošla pored suprotne stative i otišla u gol–aut.

Srem – Mladenovac 2:2 (0:0)
Strelci: Nenadović u 58. i Vukašinović u 71. za Srem, a Pavković u 62. i Tucaković u 87. minutu za Mladenovac.
Stadion Srema u Sremskoj Mitrovici. Gledalaca: 250. Sudija: Dejan Filipović (Beograd). Pomoćnici: Vukan Gordić i Milan Mihajlović (Beograd). Žuti kartoni: Vasiljević, Nikolić, Nenadović (Srem), Živanović (Mladenovac). Crveni karton: Nikolić (Srem) u 75. minutu.
SREM: Bajić, Milić, Vasiljević, Milošević, Tatomirović, Nikolić, Janković, Obradović (Milosavljević), Vukašinović, Sinđić, Nenadović (Vučković).
MLADENOVAC: Radojević, Petrušić, Živanović, Kašić, Tucaković, Matejić, Čokić, Paunović, Pavković, Nikolić (Baković), Anđelković, Vukmirović.
Igrač utakmice: Kristijan Tucaković
U 58. minutu Nenadović je iz brzog kontranapada doneo radost domaćinu. U 62. minutu Danko Pavković je sa deset metara iz gužve bio snalažljiv – 1:1. U 71. minutu, na pas Obradovića, Vukašinović je doneo radost domaćinu 2:1.
U finišu utakmice, kad su Mitrovčani pomislili da je pobeda osigurana, kapiten gostiju Tucaković je dobro reagovao i udarcem glavom poravnao rezultat. Sremci su od 75. minuta bili sa igračem manje jer je Borko Nikolić zaradio crveni karton.