Izvor: Dzungla.org, 09.Mar.2014, 23:24 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Simović: Vojvodina mora da se probudi
STANjE u vojvođanskom fudbalu svake godine sve je lošije, upozorava predsednik Spartaka i potpredsednik Zajednice Superlige Dragan Simović. Alarm je upaljen odavno, ali reakcije su izostale, uprkos svim upozorenjima i inicijativama da se pokrajinska fudbalska vlada pokrene i počne da rešava sve brojnije probleme. – Vojvodina je decenijama bila primer svega i svačega, bila korak ispred svih. A, sada smo najgori – tvrdi Simović – Zašto? Zato što stadioni niču po istoku i zapadu, >> Pročitaj celu vest na sajtu Dzungla.org << Kragujevac, Užice, Jagodina, Niš, Milanovac su dobili i reflektore. Tamo su se klubovi digli, kako infrastrukturno tako i finansijski, dok su kod nas nestali Sombor, Mitrovica, Kula, Kikinda, Zrenjanin, ostali jedva preživljavaju. Uvek smo imali desetak klubova u profi ligama, danas su Vojvodina, Spartak i Donji Srem u eliti, a Proleter, Inđija i Dolina u Prvoj ligi. Istok i zapad se ujedinjuju, traže svoje kadrove, a Vojvodina vegetira u FSS. SUBOTICA MORA U REKONSTRUKCIJU STADION u Subotici mora da se renovira iz korena, Spartak postiže još i zavidne rezultate u kakvim uslovima radi. – Opština je preuzela stadion, ali još uvek ne može da pribavi svu potrebnu papirologiju za početak rekonstrukcije. Pravni okviri ne postoje, sve i da imamo novca da gradimo ne možemo i tako se vrtimo u začaranom krugu. Teren nema drenažu, potrebna mu je potpuna rekonstrukcija, o tribinama i pomoćnim terenima neću da pričam. Mi i pored toga afirmišemo mlađe igrače, a takmičarski cilj nam je nacionalni Kup. Smatram da sve četiri ekipe imaju šanse i mi ćemo dati sve od sebe da ga osvojimo čak i u ovakvim okolnostima – optimist je Simović. Vojvodina više ne sme da čeka, uverava prvi čovek Spartaka i ponavlja ono na čemu je insistirao u poslednje vreme. – Treba ujediniti sve kadrove koje imamo, treba ući u ozbiljne pregovore sa pokrajinskom vladom i sa Fondom za kapitalne investicije Vojvodine. Moramo raditi na izgradnji infrastrukture, izdefinisati centre fudbala u Pokrajini. Već sam govorio da u Vojvodini lopta svuda miruje sa prvim mrakom, mora se ulagati u razvoj omladinskog fudbala i stvaranje uslova za to. Vojvodina mora da se probudi, da prestane samo da kritikuje. FSV je veoma neaktivan, učauren bez inicijative. Prvi čovek Spartaka nije za promene reda radi, već je za promenu kursa politike koju zastupa trenutno FSV. – Ozbiljan broj ljudi misli kao i ja, ali je u strahu da javno iznese svoje stavove. Kritična masa se povećava i izaći će na površinu. Naš svaki prethodni pokušaj razgovora u FSV o fudbalu i aktuelnim problemima završavao se promenom teme, prebacivanjem priče na privatni plan, „kome firma radi a kome ne radi“, „šta je ko uložio“ itd. Predstojeća Skupština FS Srbije 18. marta bi za Simovića po mnogim segmentima trebalo da bude ključna za razrešenje nagomilanih problema. – Zaista očekujem da ona bude konstruktivna, jer bi bila katastrofa da bude formalna. Potrebne su nam promene u radu, moramo napraviti zaokret, izneti nova viđenja, otvoriti nove teme i početi sa rešavanjem problema. Sa kojim kadrovima će se to raditi, neću da prejudiciram – ističe Simović. SA FSS U AKCIJU DRAGAN Simović je kao potpredsednik Zajednice Superlige u zajedničkoj Komisiji sa FSS koja će posle izbora krenuti u rešavanje gorućih problema u fudbalu. – Od nas se očekuje da donesemo odluke strateški važne za egzistenciju klubova jer su mnogi „na samrti“. Zakon o sportu ne dozvoljava ništa, posle pet godina praznih priča verujem da su svi članovi Komisije spremni da se ozbiljno late posla. Postoje i nove ideje, recimo FF Španije je ceo prihod od utakmice sa Italijom a to je 10 miliona evra raspodelio klubovima Treće lige, jer su bili u problemima. Fudbal u nas je sve gori i gori, klubovi sve siromašniji, vreme je za neke radikalne promene u strategiji – uveren je Simović.
OpširnijeVečernje Novosti
Pogledaj vesti o: Kragujevac














