Izvor: Glas javnosti, 24.Jan.2012, 14:17 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Savremene drame u Knjaževsko-srpskom teatru
KRAGUJEVAC - U Knjaževsko-srpskom teatru u Kragujevcu ova godina će biti u znaku savremenih dramskih tekstova od kojih se većina prvi put izvodi u Srbiji.
Navedeno je da će prva premijera predstave "Lepotica Linejna" po tekstu Martina Makdone u režiji Nemanje Rankovića biti izvedena 24. februara. Za sredinu marta je planirana premijera savremene škotske komedije "Moje bivše, moji bivši" D. C. Džeksona u režiji >> Pročitaj celu vest na sajtu Glas javnosti << Slađane Kilibarde, a aprilu će biti premijerno izvedena komedija Ričarda Bina "Jedan čovek, dvojica gazda" u režiji Nebojše Bradića, umetničkog direktora pozorišta u Kragujevcu.
Drama "12 gnevnih ljudi" Redžinalda Rouza u režiji Nila Flekmana, gosta iz SAD, premijerno će biti predstavljena kragujevačkoj publici u junu ove godine.
Srpska praizvedba nagrađene drame vodećeg slovenačkog pisca i reditelja Matjaža Zupančiča "Šoking šoping" premijerno će biti izvedena u oktobru.
U cilju afirmacije dramskog pisanja u Srbiji i podsticaja mladim autorima Knjaževsko-srpski teatar u Kragujevcu će raspisati konkurs za savremeni domaći tekst 15. februara, na dan Knjaževsko-srpskog teatra.
Najbolji tekst sa tog konkursa Knjaževsko-srpski teatar će uvrstiti u svoj repertoar do kraja ove godine.






