Izvor: RTS, 29.Sep.2013, 18:20 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Saradnja Kragujevca i Verone
Kragujevac i Verona postali prijateljski gradovi. Gradonačelnici dva grada potpisima dali okvir za privrednu saradnju i razvoj investicija, pre svega u Kragujevcu.
Italijanski grad Verona i grad Kragujevac zajednički će realizovati nekoliko projekta u Kragujevcu, među kojima su izgradnja nove sajamske hale, javna garaža i pretvaranje bioskopa "Pionir" u koncertnu dvoranu.
Gradonačelnici Kragujevca >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << i Verone Veroljub Stevanović i Flavio Tosi ozvaničili su saranju potpisivanjem izjave o prijateljstvu, kojom garantuju da stoje iza privrednika i zainteresovanih investitora u prijateljskom gradu.
Veroljub Stevanović kaže da je to prvi i najznačajniji dokument o saradnji te vrste koji je Kragujevac potpisao sa nekim drugim gradom.
Verona ima četiri takva ugovora, među kojima i sa Minhenom i Frankfurtom.
Imajući u vidu da je Verona jedna od najrazvijenih regija u Italiji, iskustva u urbanizmu, projektovanju i izgradnji mogla bi da budu važan faktor saradnje.
Inače, delegacija Kragujevca tokom boravka u Italiji, posetila je i 48. Sajam kamena u Veroni, koji je okupio 3.000 izlagača iz celog sveta.
Saradnja Kragujevca i Verone
Izvor: RTS, 30.Sep.2013, 16:36
Kragujevac i Verona postali prijateljski gradovi. Gradonačelnici dva grada potpisima dali okvir za privrednu saradnju i razvoj investicija, pre svega u Kragujevcu...Italijanski grad Verona i grad Kragujevac zajednički će realizovati nekoliko projekta u Kragujevcu, među kojima su izgradnja nove sajamske...







