ŠARIĆ DILOVAO IZ SRBIJE!

Izvor: Kurir, 27.Nov.2010, 14:35   (ažurirano 02.Apr.2020.)

ŠARIĆ DILOVAO IZ SRBIJE!

BEOGRAD - Bivši saradnici prišli pravdi! Radan Adamović, svedok saradnik protiv grupe Darka Šarića, svedočio je juče u Specijalnom sudu u Beogradu o poslovima pljevaljskog bosa. Kako nezvanično saznajemo, on je govorio o kragujevačkom ogranku Šarićeve ekipe i o tome kako je droga koja je kasnije prodavana nabavljana u Brazilu. Navodno je

BEOGRAD - Bivši saradnici prišli pravdi!

Radan Adamović, svedok saradnik protiv grupe Darka Šarića, svedočio >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << je juče u Specijalnom sudu u Beogradu o poslovima pljevaljskog bosa.

Kako nezvanično saznajemo, on je govorio o kragujevačkom ogranku Šarićeve ekipe i o tome kako je droga koja je kasnije prodavana nabavljana u Brazilu. Navodno je ponovo ispričao i kako je jednom poznatom crnogorskom advokatu zapalio lokal da bi se pokazao pred Šarićem i postao član „ekipe“.

- Adamović je govorio nekoliko sati. Opisao je do detalja kako je grupa funkcionisala i govorio o ponašanju Darka Šarića prilikom organizovanja poslova - saznajemo od izvora bliskih sudu.

Adamović je, inače tražio da suđenje bude zatvoreno za javnost. Detalji njegovog iskaza predstavljaju službenu tajnu. On nije imao direktnu vezu sa Šarićem, ali mu je bilo poznato da je narkobos iz Beograda vodio posao s kartelima.

- Njegov iskaz potvrdio je navode optužnice - rekao je jedan od advokata koji su prisustvovali suđenju.

Joksović će tek dati iskaz

Na narednom glavnom pretresu trebalo bi da svedoči Nebojša Joksović, koji je bio školski drug, saradnik i blizak prijatelj Darka Šarića. On je lično od narkobosa iz Srbije dobijao naređenja o kupovini i prodaji kokaina.

- Joksović je važan za sudski postupak protiv odbeglog narkobosa jer je bio blizak Darku Šariću. On je bio važna karika u organizaciji „biznisa“. Pseudonim mu je bio Prtina i on je u ranije datom iskazu u potpunosti potvrdio navode optužnice protiv Šarića i ostalih, koji se odnosi na zaplenu 235 kilograma kokaina u blizini Pize u Italiji, u januaru prošle godine - kaže sagovornik Kurira blizak pravosuđu. On je bio u direktnoj komunikaciji s trojicom organizatora Darkom Šarićem, Goranom Sokovićem i Željkom Vujanovićem.
Pogledaj vesti o: Kragujevac

Nastavak na Kurir...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.