Ribnica srušila Kragujevčane za prvi trijumf u Kraljevu

Izvor: Sportski Žurnal, 06.Dec.2013, 22:35   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Ribnica – Radnički KG 3:1 (25:20, 25:20, 21:25, 25:18)
Dvorana: HS Kraljevo. Gledalaca: 400. Sudije: I. Miljković, S. Zotović (oboje iz Beograda). Trajanje meča: 98 minuta.
RIBNICA: Marinković 12, Usiljanin 17, Bojović 12, Radović 14, Bićanin 3, Radević 12, Kiković, Seizović, Veljović. Nisu igrali: Močić (libero 2), Okošanović, Milovanović. Trener: Boško Mačužić.
RADNIČKI Kg: Ćirović 1, Jovanović >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportski Žurnal << 1, Vulović 11, Stevanović 8, U. Ilić 19, Maksimović 3, Pantelić, Protić, Perović 1, M. Ilić, Blagojević 5. Nije igrao: Premović. Trener: Dejan Matić.
Posle dosta čekanja Ribnica je ostvarila prvu ovosezonsku prvenstvenu pobedu pred svojim navijačima. Za to je bio potreban  šumadijski derbi i stari dobri rival iz grada na Lepenici. Uprkos činjenici da su bi li i u rezultatskoj i u igračkoj krizi „musketari“ su odigrali vrhunsku utakmicu.
U prva dva seta gost nije ni postojao na terenu, kapiten Kraljevčana Predrag Bićanin razigrao je svoje saigrače a u tom delu igre posebno se istakao Vladimir Usiljanin koji je bio neuhvatljiv za protivnički blok.
Ribnica je u prvom setu od rezultata 14:12 brzo stigla do četiri poena prednosti i tu prednost čuvala do kraja seta a isti scenario smo gledali i u drugom setu.
U trećem periodu igre trener gostiju Dejan Matić promenio je postavu  utoliko što je šansu pružio Aleksandru Blagojeviću a juniorski reprezentativac uzvratio jako dobrom igrom.
Radnički je sve vreme bio u vođstvu, ali je Ribnica uhvatila priključak pri rezultatu 20:21 Kraljevčani su imali i kontru koju nije iskoristio Usiljanin. Onda je na servis došao Milan Ilić i njegov tim je smanjio rezultat.
Posumnjalo je oko 400 gledalaca u kraljevačkoj „kutiji šibica“ da će se ponoviti scenario iz  utakmica sa Spartakom iz Ljiga kada je Ribnica prokockala vođstvo od 2:0 ali da tako ne bude potrudili su se večeras više nego razigrani i pobede željni momci na terenu.
U četvrtom setu su Kragujevčane prosto počistili sa terena. Jeste da su iskoristili tek petu meč loptu, ali to govori i koliku su prednost prethodno imali.