Radnici Zastave kamiona o socijalnom programu

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 09.Dec.2014, 03:12   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Radnici Zastave kamiona o socijalnom programu

Radnici kragujevačke fabrike Zastava kamioni izjasniće se danas o socijalnom programu kojim nisu zadovoljni, rečeno je u Samostalnom sindikatu a prenosi agencija Beta. 

"Socijalni program je prosto bačen pred radnike u petak i o njemu treba da se izjasne do utorka, 9. decembra", rekao je predsednik sindikata Goran Miletić.

On je naveo da su radnici nezadovoljni jer im je ponuđena opcija da uzmu otpremninu od 200 evra po godini staža, što je manje u odnosu na >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << prethodne socijalne programe kada je bilo predviđeno 300 evra po godini staža.

Prema rečima Miletića, ponuđene su još tri opcije - isplata deset bruto plata, zatim opcija za one kojima je preostalo dve godine do ispunjavanja prvog uslova za penziju, odnosno pet godina do tog uslova.

To je prvi socijalni program za "kamiondžije" u 2014. godini.

Od 2012. godine uz socijalni program fabriku je napustilo oko 350 radnika.

U Zastava kamionima radi oko 390 radnika.

Prema saznanjima sindikata, za privatizaciju fabrike Zastava kamioni prijavilo se šest kupaca iz inostranstva.

"Zainteresovane su tri vrlo jake kineske firme, jedna italijanska i grčka kompanija kao i jedan fond iz Engleske", rekao je Miletić.
Pogledaj vesti o: Kragujevac

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.