RADNIČKI POBEDIO RAD 4:2

Izvor: Kurir, 11.Dec.2011, 19:19   (ažurirano 02.Apr.2020.)

BEOGRAD - Fudbaleri Radničkog 1923 pobedili su na svom terenu u Kragujevcu Rad sa 4:2, u poslednjoj utakmici 15. kola i jesenjeg dela Super lige Srbije.

BEOGRAD - Fudbaleri Radničkog 1923 pobedili su  na svom terenu u Kragujevcu Rad sa 4:2, u poslednjoj utakmici 15. kola i jesenjeg dela Super lige Srbije.

U veoma dinamičnoj utakmici domaći su poveli golom Darka Spalevića koji je u 20. minutu posle dodavanja po zemlji Marka Ristića primio loptu, podigao je i iz >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << poluvoleja savladao golmana gostiju Branislava Danilovića.

Rezultat je na 2:0 povećao Ristić u nadoknadi prvog poluvremena golom iz slobodnog udarca sa 20-ak metara. Posle šuta lopta se od prečke odbila od leđa golmana Danilovića i završila "u mreži".

U drugom poluvremenu Radnički je prepustio inicijativu gostima koji su to iskoristili i izjednačili. Prvo je na 2:1 smanjio Nemanja Kojić u 53. minutu kada je iskoristio odlično ubacivanje lopte Aleksandra Pantića sa desne strane. Pantić je centrirao po zemlji, a kapiten domaćih Željko Milošević nije uspeo da interverniše i Kojić je neometan na drugoj stativi sproveo loptu u gol. Izjednačenje gostima doneo je Marko Stanojević deset minuta kasnije.

Ponovo je Pantić ubacio sa desne strane loptu do Kojića, a napadač je odigrao povratnu do Stanojevića koji je sa 20 metara preciznim udarcem savladao golmana Radničkog Ognjena Čančarević. Odličnu priliku za Rad da napravi preokret imao je Predrag Luka, koji je posle pasa Luke Milivojevića prošao između dva odbrambena fudbalera gostiju i izašao sam ispred golmana, ali mu je Čančarević odlično odbranio šut. Radnički je, ipak, iskoristio igru na kontranapade koju trener Slavenko Kuzeljević forsira kroz ceo jesenji deo sezone. Novu prednost Radničkom doneo je, svojim drugim golom, Darko Spalević u 74. minutu.

Posle odlične lopte u prazan prostor, Spalević je bio brži od Danilovića, koji je izleteo, a najbolji strelac Super lige ga je obišao i poslao loptu u prazan gol za 3:2. Priliku za novi gol domaćina propustio je u 79. minutu Ivan Obrovac koji se našao u identičnoj situaciji kao i Spalević kod trećeg pogotka, ali je mladi vezista pokušao da lobuje Danilovića koji mu je "skinuo" loptu. Predrag Živadinović je u trećem minutu sudijske nadoknade postigao novi gol za domaću ekipu kada je posle pasa Obrovca sa desne strane sa sedam metara poslao loptu u dalji ugao golmana Danilovića i postavio konačnih 4:2. Radnički je posle 15 kola četvrti sa 28 bodova, a Rad sa 14 bodova deli 12. poziciju na tabeli sa BSK-om iz Borče. Fudbalska Super liga Srbije nastavlja se 3. marta sledeće godine, kada Radnički dočekuje Vojvodinu, a Rad gostuje Metalcu.