Izvor: NoviMagazin.rs, 15.Jan.2015, 13:31   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Proizvođač i inspekcija dobili potvrdu da su torte uništene

U prodaji 13.260 kilograma torti na "crnom" tržištu koje je po nalogu Veterinarske inspekcije trebalo da budu uništene na gradskoj deponiji, napravljeno je niz propusta, zbog čega je gradsko veće Kragujevca danas najooštrije osudilo nesavestan rad jednog broja zaposlenih u javno-komunalnom preduzeću "Čistoća".

Na sednici gradskog veća Kragujevac, na kojoj je usvojen izveštaj petočlane Komisije o utvrđivanju >> Pročitaj celu vest na sajtu NoviMagazin.rs << okolnosti zbog kojih su se torte prodavale na ulicama umesto da budu uništene, zatraženo je i precizno definisanje procedure kako se takav otpad uništava i ko sve treba tome da prisustvuje.

"Osnovni propusti su što torte nisu smele da dođu na deponiju u orginalnom pakovanju u kakvom se prodaju, kao i što u dokumentaciji "Čistoće" piše da su uništene, a nisu", rekao je predsednik Komisije Saša Milenković.

Naglašavajući da su i proizvođač i inspekcija dobili potvrdu od javno-komunalnog preduzeća "Čistoća" da su torte uništene, Milenković je rekao da je najveći propust što je 24. decembra, kada su torte dovezene na uništavanje, rampa deponije od 15,30 časova bila otvorena i nije se kontrolisao ulazak vozila.

"Komisija je pregledala snimak video kamara sve do 17 časova, do kada se zbog svetla moglo videti ko sve ulazi u deponiju i do tog trenutka je ušlo i izašlo, bez kontrole, 15-ak vozila kojima su iznete torte", rekao je Milenković.

Prema njegovim rečima, neophodno je da se utvrde konkretne procedure, kako se uništava takav optad.

"U cenovniku JKP Čistoća postoji procedura i odnosi se na pripremu za uništavanje otpada, ali ne postoji na koji način se to radi, zbog čega je jedan od zaključaka Komisije difinisati precizirnu proceduru kako se uništava i ko treba da prisustvuje", rekao je Milenković.

Među predlozima mera Komisije je i da Nadzorni odbor "Čistoće" pojača unutrašnji nador nad poslovanjem preduzeća, pojačati nadzor komunalne inspekcije kako se slične situacije ne bi dogodile, preispitati postojeće odluke vezane za upravljanje otpadom, kao i podržati rad državnih organa u ispitivanju krivične odgovornosti odgovornih lica i zaposlenih zbog prodaje torti.

Komisija je, u izveštaju na osam strana, pored ostalog, navela i da je od Veterinarske inspekcije Uprave za veterinu Ministarstva poljoprivrede i zaštite životne sredine za Šumadijski orkug dobila zapisnik veterinarskog inspektora od 24. decembra, dokument o kretanju otpada, mejl osiguravajuće kuće "Uniqa" od 17. decembra, potvrdu o prijavi odštetnog zahteva sa istim datumom kao i zapisnik o utvrđivanju i proceni štete te osiguravajuće kuće od 19. decembra.

Takođe, u izveštaju je navedeno, i da proizvođač u dokumentu o kretanju otpada koji je dostavio Službi za deponovanje otpada "Čistoće" nije popunjena rubrika - masa otpada, iako je u tom momentu bio poznat broj torti koje su najavljene za deponiju - 18.432 komada, odnosno 13.260 kilograma.

Na sednici Gradskog veća čulo se i da Kragujevac dnevno ima oko 150 tona otpada, od čega je oko 60 odsto, odnosno oko 90 tona otpada, organskog porekla.

Nastavak na NoviMagazin.rs...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Kragujevac, "Čistoća" izdala potvrdu da su torte uništene

Izvor: RTS, 15.Jan.2015

Inspekcija i proizvođač dobili potvrdu od preduzeća "Čistoća" da su torte koje su stigle na deponiju uništene, iako su se kasnije našle na "crnom tržištu". . Gradsko veće Kragujevca utvrdilo je da je napravljeno više...

Nastavak na RTS...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta NoviMagazin.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta NoviMagazin.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.