Prijave zbog utaje poreza

Izvor: RTS, 17.Jul.2012, 21:16   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Prijave zbog utaje poreza

Zbog sumnje da su oštetili državni budžet za 20 miliona dinara, Poreska uprava podnela krivične prijave protiv dve osobe iz kragujevačke firme "Integral promet".

Poreska uprava saopštila je da je podnela krivičnu prijavu protiv dve osobe iz kragujevačke firme "Integral promet" zbog sumnje da su oštetili državni budžet za 20.082.963 dinara.

Kako je navedeno, prijava je podneta protiv odgovornog lica V.J. i direktora M.J. zbog utaje poreza.

V.J. se >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << tereti da je od januara do septembra 2011. godine, u poreskim prijavama prijavio manji promet od ostvarenog, kao i da isplate fizičkim licima nije prijavio poreskim organima.

Drugoprijavljeni M.J. se tereti da je pomagao u utaji poreza time što je potpisivao blanko prijave i potom ih dostavljao V.J. On mu je i dao ovlašćenje za podizanje gotovog novca, navodi se u saopštenju.
Pogledaj vesti o: Kragujevac

Nastavak na RTS...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.