Izvor: S media, 06.Jun.2011, 14:49 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Oružari u četvrtak u Beogradu!
Oružari protestovali na centralnom trgu u Kragujevcu. Radnici najavili da će u četvrtak protestvovati pred zgradom Vlade u Beogradu.
U Kragujevcu je nastavljen protest radnika fabrike "Zastava oružje", koji su se u minut do 12 okupili na centralnom gradskom trgu. Predsednik samostalnog sindikata Dragan Ilić izjavio je za S media portal da će radnici u četvrtak krenuti za Beograd.
- Mi smo na mitingu upozorili sve činioce vlasti da moraju da shvate >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << da je neophodan socijalni dijalog kako bi se prevazišli problemi radnika u Srbiji, u ovom slučaju radnika "Zastave oružje". S obzirom na to da već 15 dana pokušavamo vlast da nateramo na razgovore, bezuspešno, odlučili smo da krenemo za Beograd. U četvrtak organizujemo masovan polazak za Beograd gde ćemo ispred Vlade iskazati nezadovoljstvo takvim ponašanjem vlade.
Miting oružara odložen za ponedeljak
Protest oružara u centru Kragujevca
Oružari pored pušaka sad imaju i municiju!
Ilić ističe da za sada nema najave da će neko iz Vlade primiti oružare.
- Nema najave, opiru se svakoj vrsti razgovora, i to smatramo kao veliku neodgovornost. Zato ćemo ispred Vlade ostati sve dok ne rešimo pitanja zbog kojih smo pošli, kaže Ilić.
Ilić nam je potvrdio da radnici i dalje drže magacine oružja i municije.
-Mi tražimo poštovanje radničkih prava, rešavanje konflikta dijalogom i "kraj politike gašenja radnih mesta i osiromašenja gradjana".
Inače, na skupu u Kragujevcu na kom se okupilo oko dve hiljade ljudi pročitano je i pismo podrške predsednika Saveza samostalnih sindikata Srbija Ljubisava Orbovića.
Dušan Mlađenović
Pogledaj vesti o: Kragujevac







