Odbojkašima Radničkog bod u Staroj Pazovi

Izvor: KGsport.info, 12.Jan.2019, 23:45   (ažurirano 02.Apr.2020.)

U prvom meču u novoj kalendarskoj godini, odbojkaši Radničkog poraženi su na gostovanju Jedinstvu u Staroj Pazovi sa 2:3 (24:26, 25:21, 23:25, 25:23, 9:15).
U četvrtom ovosezonskom okršaju odbojkaša Radničkog i Jedinstva slavili su Staropazovčani i to nakon velike borbe u pet setova. Domaćin je dva puta imao vođstvo, koje su Kragujevčani uspeli da anuliraju, da bi na kraju konačno poklekli u taj-brejku.

Već je prvi set nagovestio dramatičan tok susreta. >> Pročitaj celu vest na sajtu KGsport.info << Rezultatske amplitude obeležile su prvu deonicu, a više koncentracije u završnici seta imali su domaći odbojkaši – 26:24.
Drugi set protekao je u potpunoj dominaciji gostujućeg sastava, koji je od samog starta bio u konstantnom vođstvu. Odbojkaši Jedinstva su preko raspoloženog Pešuta uspeli da uhvate rezultatski priključak i priđu na samo poen zaostatka, ali nedovoljno da spreče Kragujevčane u osvajanju ovog seta – 25:21.
Velika se borba vodila u trećem setu. Domaći su u jednom trenutku uspeli da dođu do opipljivije prednosti (19:14), koja im je na kraju omogućila osvajanje ovog seta – 25:23.
Ponadali su se navijači Jedinstva da su njihovi ljubimci utrli put ka pobedi, ali to nisu mislili igrači Radničkog, koji su u narednom setu zaigrali znatno sigurnije na mreži i predvođeni kapitenom Stevanovićem i srednjakom Krstićem uspeli da izbore taj-brejk – 25:23.
Ipak, čini se kao da su u četvrtom setu Kragujevčani potrošili i poslednje rezerve snage, pa je iskusna ekipa Jedinstva prilično lako rešila peti set u svoju korist (15:9) i uknjižila pobedu.
Najbolji akteri susreta bili su Uglješa Pešut na jednoj i Nemanja Stevanović na drugoj strani sa po 26 osvojenih poena.
U ekipi Radničkog dvocifren učinak ostvarili su još Uglješa Ilić i Ivan Perović sa po 15, odnosno srednjaci Nikola Goić i Milan Krstić sa po 10 poena.
U domaćem timu, pored pomenutog Pešuta, istakli su se i Branko Roljić sa 14, Čedomir Stanković sa 12 i Aleksandar Škrbić sa 10 poena.
JEDINSTVO (STARA PAZOVA) – MOK RADNIČKI  3:2 (26:24, 21:25, 25:23, 23:25, 15:9)
STARA PAZOVA
Hala sportova
Gledalaca:
150

JEDINSTVO: Mladenović 1, Stanković 12 (13-7, 5 blk), Ilinčić (libero), Pešut 26 (41-23), Radišić, Majstorović 3, Bojičić 9 (3 blk), Škrbić 11 (25-10), Paravinja 1, Roljić 14 (18-11). Nisu igrali: Radivojević i Petković. Trener: Željko Vukelić.

MOK RADNIČKI: Stefanović, Goić 10 (14-4, 4 asa, 2 blk), Stevanović 26 (40-21, 2 asa, 3 blk), Ilić 15 (30-13), Matić 6, Pantelić (libero), Perović 15 (30-13), Krstić 10 (15-6, 4 blk). Nisu igrali: Glavinić, Veljović, Pantović i Živić. Trener: Bojan Dimitrijević.
Dva kola pre kraja ligaškog dela takmičenja, odbojkaši Radničkog nalaze se na šestoj poziciji sa 22 osvojena boda i na dobrom su putu da se plasiraju u mini ligu, koju će igrati prvih šest ekipa na tabeli.

U narednom kolu Kragujevčane očekuje još jedno gostovanje, ovoga puta ekipi Novog Pazara u „Pendiku“.

Pogledaj vesti o: Kragujevac

Nastavak na KGsport.info...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta KGsport.info. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta KGsport.info. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.