Novi Beograd ubedljiv protiv Radničkog za 1:0 u finalu

Izvor: Beta, 18.Maj.2022, 21:05

Vaterpolisti Novog Beograda poveli su sa 1:0 u finalu plej-ofa Superlige Srbije, pošto su večeras na svom bazenu pobedili Radnički iz Kragujevca sa 17:9 (7:4, 3:1, 2:3, 5:1).Bio je to šesti trijumf vaterpolista Novog Beograda u osmom duelu sa Kragujevčanima ove sezone i sada ih samo jedna pobeda deli od titule.Početak meča bio je izuzetno efikasan sa obe strane. Igralo se gol za gol, a krajem prve i početkom druge deonice Novi Beograd je serijom 4:0 stekao odlučujuću prednost koju nije ispuštao do kraja.Iako je već sredinom druge četvrtine Nikola Jakšić, do tog momenta najefikasniji igrač u redovima domaćih sa tri pogotka, dobio crveni karton, Novobeogradjane to nije poremetilo.Igrali su veoma angažovano u odbrani, vrlo raspoložen bio je rezervni golman Žoao Pedro Fernandeš, pa je domaći tim na kraju prvog poluvremena imao ubedljivih pet golova prednosti - 10:5.Sve što su gosti iz Kragujevca uspeli da urade je da u trećoj četvrtini golom Nikole Lukića pridju na tri gola zaostatka, ali više od toga nisu mogli.Osim Nikole Jakšića, u redovima Novobeogradjana tri puta u listu strelaca se upisao i Draško Gogov, dok su u ekipi Radničkog bolji od ostalih sa dva pogotka bili Miloš Ćuk i Aleksa Ukropina.Drugi meč finalne serije ...
Pogledaj vesti o: Kragujevac