Marinović pred Zvezdu: Pokazaćemo zube

Izvor: Sportski Žurnal, 11.Okt.2013, 18:47   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Marinović pred Zvezdu: Pokazaćemo zube

Dva trijumfa na startu ABA lige, protiv Cibone u Zagrebu i Širokog u „Jezeru”, učinili su da četa Miroslava Nikolića rasterećeno čeka večerašnji duel protiv najvećeg favorita.
Iako lideri i silno motivisani, kao i uvek kada igraju protiv jednog od beogradskih večitih rivala, Kragujevačni ulogu favorita prepuštaju domaćinu Zvezdi.
U sličnoj situaciji podmlađeni tim Radničkog se našao i pred gostovanje u Draženovom domu, gde su ubedljivo slavili.
Kapiten >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportski Žurnal << Marko Marinović, koji se na prva dva meča istakao kao lider, u razgovoru za sajt kluba, vidi sličnost u pripremi tog i duela sa ekipom sa Malog Kalemegdana.
- Malo je onih koji su verovali da možemo da pobedimo Cibonu, za nas je mnogo bitniji bio meč sa Širokim. Međutim, kao ni Zagrepčanima, ni Crvenoj zvezdi ne možemo da pretimo, ali ćemo se potruditi da igramo svoju igru. Nemamo nameru nikome da prepustimo bodove, pokazaćemo zube.
Već posle prva dva kola, popularni Malina istakao se kao najbolji asistent lige sa 21 dodavanjem, čak 9 više od prvih pratilaca. Iako su protivnici pokušavali da ga „odvoje“ od tima, do sada je uspevao da uspešno vodi i organizuje napade.
- Ako nam rivali dozvole da igramo najbolje što znamo, biće mu teško. Zvezda ima sastav prepun kvalitetnih igrača, koji su iskusniji od naših. Bez obzira što će biti oslabljeni neigranjem Katića, toliko su jaki da su i bez njega favoriti. Međutim, mi imamo jaku desetorku, od kojih svako može da eksplodira i ponese titulu MVP utakmice.
Crveno beli su doživeli neočekivan poraz od Širokog, ali su onda demonstrirali silu savladavši ubedljivo Igokeu u gostima.
- Oni su najviše uložili, okupili jake pojedince, ali to ne mora ništa da znači. Može ekipa da ima zvučna imena, ali je mnogo bitnije kako će se međusobno uklopiti. Poraz od Širokog ne sme nikog da zavara, jer su u taj meč ušli opušteno. Po meni su i dalje najveći favoriti za fajnal for, ako ne i za titulu – smatra Marinović
Pogledaj vesti o: Kragujevac

Nastavak na Sportski Žurnal...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Sportski Žurnal. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Sportski Žurnal. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.