Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 17.Nov.2020, 17:53
Kragujevac: Povećan broj testiranja
Direktor Instituta za javno zdravlje (IZJZ) Kragujevac Dragan Vasiljević rekao je FoNetu da među 39 zdravstvenih radnika angažovanih na testiranju građana na korona virus, nema inficiranih.
Svi ljudski resursi su u punom pogonu. Dnevno se testira između 400 i 700 građana, i vrlo je važno da sačuvamo zdravstvene radnike od infekcije. Za sada uspevamo u tome iako često radimo i do pola noći što je >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << veoma iscrpljujuće, rekao je Vasiljević.
On je dodao da je, zbog sve većeg broja građana koji se testiraju, rad laboratorije Kraguj, organizovan tako da za sada uspeva da odgovori svim zahtevima.
U našoj laboratoriji sinoć do 22 sata obrađeno je 555 uzoraka testiranih građana uglavnom sa teritorije Šumadijskog okruga, a među testiranima bilo je i pacijenata iz Kruševca, Paraćina, Ivanjice, Lazarevca i Tutina, rekao je Vasiljević
Prema podacima IZJZ Kragujevac, juče je u Šumadijsksom okrugu registrovano 287 novih slučajeva zaraze korona virusom.
U laboratoriji Kraguj IZJZ, sinoć do 22 časa, obrađeno je 549 uzoraka uzetih od osoba sa teritorije Šumadijskog okruga od kojih je čak 51,71 odsto, odnosno 287 bilo pozitivno.
Među novoinficirnim 229 osoba je iz Kragujevca, iz Aranđelovca 28, Knića 11, Rače sedam, Batočine šest, Topole četirii Lapova dve.
U Šumadijskom okrugu od početka epidemije do danas ukupno uzorkovano 39.173 osobe, od kojih je 5.327 bilo pozitivno a korona virus, rekao je Vasiljević.
On je dodao da je od početka epidemije do sada, u Kragujevcu ukupno inficirano 4.207 osoba, u Aranđelovcu 408, Kniću 191, Rači 190, Topoli 158, iz Batočin 124 i Lapova 49.
Prema njegovim navodima, sa porastom broja novoinficiranih raste i broj osoba u kućnoj izolaciji, a samo u Kragujevcu u ponedeljak ih je bilo 2.625.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...






