Konstantin se revanširao Radničkom

Izvor: KGsport.info, 10.Mar.2019, 01:02   (ažurirano 02.Apr.2020.)

U jednom od derbija 21. kola Druge lige Srbije, košarkaši niškog Konstantina pobedili su večeras u hali „Jezero“ kragujevački Radnički rezultatom 98:92 (19:24, 28:23, 23:27, 28:18). Nišlije su se tako revniširale Kragujevčanima za poraz od pola koša u prvom delu sezone.
I drugi ovosezonski duel Radničkog i Konstantina obeležila je rezultatska neizvesnost i uzbudljiva završnica, u kojoj je ovoga puta više sreće imao tim iz Niša. Kragujevčani su generalno odigrali >> Pročitaj celu vest na sajtu KGsport.info << dobru utakmicu, ali je njihov protivnik pogodio par važnih šuteva sa distance u trenucima kada se meč lomio, što je na kraju i odlučilo pitanje pobednika.
Radnički je utakmicu otvorio serijom 12:0 zahvaljujući neuhvatljivom Nikoli Kostiću. Gosti su nakon početnog šoka uspeli da se nekako priberu i čak priđu na samo tri poena zaostatka (17:14), da bi se na prvi odmor otišlo sa prednošću Radničkog od pet poena (24:19).
Sredinom druge četvrtine Kragujevčani stižu ponovo do dvocifrene prednosti (34:24), međutim, gosti su momentalno uzvratili serijom 7:0 za 34:31 na isteku 15. minuta. Dva minuta kasnije Radnički je imao „plus osam“ (43:35) i novu priliku da vrati dvocifreno vođstvo, ali je umesto toga usledio kontraudar Nišlija, koji su dobrim spejsingom i protokom lopte u napadu napravili potpuni preokret, i na 35 sekundi pre kraja prvog poluvremena poveli sa pola koša (46:47).
Na veliki odmor se otišlo sa rezultatskim egalom (47:47), koji je potrajao sve dok se Radnički serijom 9:0 nije „odlepio“ na 68:60 u 27. minutu. Ipak, „žilavi“ gosti iz Niša nisu se predavali, podigli su nivo agresivnosti u odbrani i od „minus deset“ u 28. minutu (74:64) prišli su na samo pola koša zaostaka početkom poslednjeg kvartala (74:73).
Sredinom četvrte deonice kapiten Konstantina Gudžić inicirao je novu seriju svoje ekipe od sedam uzastopnih poena za 89:83 na tri minuta do kraja utakmice.
Borbene Kragujevčane ovo nije pokolebalo. Nakon Kostićevih poena sa penala, kapiten Nedeljković je ukrao loptu Bjelaku i poentirao pod faulom, a zatim u narednom napadu pogodio trojku za 90:89 u korist Radničkog, na nepuna dva minuta pre kraja.
Činilo se da će Kragujevčani prelomiti utakmicu u svoju korist, ali tako nisu mislili Bjelak i Gudžić, koji su sa dve brze trojke očas posla vratili vođstvo svojoj ekipi (90:95). Domaći tim ovoga puta nije imao spreman odogovor, pa su Nišlije sa linije penala overile pobedu.
Kapiten Konstantina Nemanja Gudžić bio je centralna figura utakmice sa 31 postignutim poenom. Pri tom je pogodio čak osam od ukupno petnaest trojki svog tima na večerašnjem meču.
Odličnu podršku Gudžić je imao u Vuku Đorđeviću, kome je jedan skok nedostajao do dabl-dabl učinka (22 poena, 9 skokova), a dvocifren učinak u niškom sastavu ostvarili su još Eldan Bjelak sa 14 poena (10 skokova) i Vladimir Veličković sa 15 poena (7 asistencija).
U domaćoj ekipi prednjačili su Nikola Kostić sa 35 i kapiten Ivan Nedeljković sa 30 poena (7/16 za tri poena). Marković je postigao 11 poena, a Đorđe Milosavljević 5, ali uz 10 skokova i 11 asistencija.
KKK RADNIČKI – OKK KONSTANTIN 92:98 (24:19, 23:28, 27:23, 18:28)
KRAGUJEVAC
Hala:
„Jezero“
Gledalaca: 250
Sudije: D. Savić, U. Dojčinović, A. Savić
KKK RADNIČKI: N. Kostić 35 (6 as, 4 sk, 2 ukl, 3 izl), Đ. Kostić 6 (2 ukl), Nedeljković 30 (3 sk, 3 as, 1 blk, 1 ukl, 1 izl), Stanković 2 (1 as), Milosavljević 5 (10 sk, 11 as, 2 blk, 2 ukl, 2 izl), Glišović, Marković 11 (2 sk, 1 as), Todorović 3 (2 sk, 2 as). Nisu igrali: Rosić, Zindović i Ilić. Trener: Igor Todorović.
OKK KONSTANTIN: Veličković 15 (4 sk, 7 as, 2 izl), Stevanović (2 as), Spasov 6 (2 sk, 1 as, 1 izl), Vuk Đorđević 22 (9 sk, 4 as), Ilić 7 (3 sk, 3 as, 1 ukl, 1 izl), Vukašin Đorđević 1 (2 sk, 2 as), Vuletić 2 (2 sk), Bjelak 14 (10 sk, 1 as, 2 izl), Gudžić 31 (6 sk, 4 as, 2 ukl, 2 izl). Nisu igali: Stošić, A. Đorđević i Banduka. Trener: Marko Cvetković.
Nakon drugog uzastopnog poraza, Radnički je pao na sedmu poziciju sa 32 boda, dok je Konstantin posle četvrtog vezanog trijumfa ostao na četvrtom mestu sa dva boda više u odnosu na Kragujevčane.
Priliku da se vrate na pobednički kolosek košarkaši Radničkog imaće narednog vikenda na gostovanju desetoplasiranom Proleter Naftagasu u Zrenjaninu
Pogledaj vesti o: Kragujevac

Nastavak na KGsport.info...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta KGsport.info. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta KGsport.info. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.