Izvor: KGsport.info, 01.Sep.2017, 20:13 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Janko Radović pobednik petog „Šumadija Opena“
Majstorski kandidat Janko Radović pobednik je petog po redu „Šumadija Opena“, koji je u periodu od 21. do 26. avgusta održan u prostorijama ŠK Radnički-Vodovod.
Osamnaestogodišnji Radović trijumfovao je sa poenom prednosti ispred legendarnog kragujevačkog intermajstora Zorana Novoselskog, dok je treće mesto pripalo majstorskom kandidatu Slavoljubu Markoviću. Radović i Novoselski su očekivano zauzeli prva dva mesta, budući da su imali i najbolji rejting >> Pročitaj celu vest na sajtu KGsport.info << među svim učesnicima turnira.
Pobedniku turnira, pored pehara i medalje, pripala je novčana nagrada u iznosu od 10.000 dinara. Drugoplasirani je nagrađen sa 6.000, a trećeplasirani sa 4.000 dinara. Turnir je po prvi put imao i međunarodni karakter, pošto su na njemu učestovali šahisti iz Grčke i Turske.
Radović i Novoselski biće deo ekipe Radnički-Vodovoda, koju u periodu od 16. do 24. septembra u Banji Vrujci očekuje učešće na ekipnom prvenstvu Centralne Srbije.
Foto: ŠSŠ
Pogledaj vesti o: Kragujevac











