Helios šokirao Radnički u Jezeru!

Izvor: B92, 06.Mar.2012, 20:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Helios šokirao Radnički u 'Jezeru'!

Košarkaši Radničkog izgubili su od Heliosa na svom parketu sa 77:72, u 23. kolu regionalne ABA lige.

Ekipa Miroslava Nikolića očajno je šutirala tokom celog meča i na kraju nije uspela da stigne do izuzetno važnog trijumfa u borbi za mesto koje vodi u Evrokup.

Radnički sada ima 11 pobeda i 12 poraza, dok je ekipi iz Domžala ovo bio sedmi trijumf, a tek treći u gostima (prethodno pobedili Olimpiju i Zlatorog, slovenačke ekipe).

Prosto je neverovatno da >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << je Radnički, koji je inače veoma dobra šuterska ekipa, uspeo da promaši svih 18 pokušaja za tri poena. I pored toga Kragujevčani su uspeli da dva minuta pre kraja priđu na samo tri poena zaostatka, ali do potpunog preokreta nisu mogli.

Dejvid Sajmon imao je 29 poena i 10 skokova (indeks 40), 13 poena ubacio je Majkl Skot, a po 12 Birčević i Pavković. Na drugoj strani, Pašalić je postigao 19, a Prepelić 17 poena.

Početak utakmice nikako nije nagoveštavao ono što će se na kraju dogoditi. Radnički je počeo sa šest vezanih poena, a već u četvrtom minutu nakon poena Bakića imao je plus osam (10:2).

Tu prednost Kragujevčani su zadržali i posle prvih deset minuta (17:9), početkom drugog perioda imali su i devet poena viška (20:11), a onda su krenule nevolje. Do kraja prvog poluvremena gosti iz Domžala potpuno su se razigrali, ubacili su čak 22 poena i imali su plus 11 nakon 20 minuta (43:31).

Drugo poluvreme bilo je izuzetno zanimljivo. Već u 23. minutu Radnički je prišao na minus četiri (45:41), ali gosti su odgovorili serijom 15-4 i već u 27. minutu imali su 15 poena višpka (60:45).

Nije odustao domaći tim iako nije mogao da pogodi ništa sa distance. U 38. minutu Majkl Skor je smanjio na 72:69, ali uzvratio je Bubnić sa četiri vezana poena i utakmica je odlučena.
Pogledaj vesti o: Kragujevac