Groblje zloupotrebljava dominantan položaj

Izvor: NaDlanu.com, 20.Okt.2011, 14:25   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Groblje zloupotrebljava dominantan položaj

BEOGRAD, 20. oktobra 2011. (Beta) - Upravni sud potvrdio je odluku Komisije za zaštitu konkurencije kojom je utvrdjeno da preduzeće Gradska groblja iz Kragujevca zloupotrebilo dominantan položaj na tržištu izdavanja i zakupa grobnih mesta, saopšteno je u četvrtak iz Upravnog suda.

BEOGRAD, 20. oktobra 2011. (Beta) - Upravni sud potvrdio je odluku Komisije za zaštitu konkurencije kojom je utvrdjeno da preduzeće Gradska groblja iz Kragujevca zloupotrebilo dominantan položaj na tržištu >> Pročitaj celu vest na sajtu NaDlanu.com << izdavanja i zakupa grobnih mesta, saopšteno je u četvrtak iz Upravnog suda.U saopštenju se navodi da je Upravni sud 22. septembra kao neosnovanu odbio žalbu Javnog komunalnog preduzeća Gradska groblja iz Kragujevca podnetu protiv rešenja Komisije za zaštitu konkurencije.Upravni sud je u presudi ocenio da je pravilna odluka Komisije za zaštitu konkurencije kojom je utvrdjeno da su Gradska groblja zloupotrebila dominantni položaj.U obrazloženju presude Upravnog suda navodi se da je Komisija pravilno ocenila postojanje zabranjenog "vezivanja", odnosno radnji suprotnih odredbama Zakonu o zaštiti konkurencije, kojim se uslovljava zaključivanje ugovora time da druga strana prihvati dodatne obaveze koje po svojoj prirodi ili trgovačkim običajima nisu u vezi sa predmetom ugovora.Time je korisnik usluga, odnosno učesnik na tržištu, primoran da zaključenjem ugovora o zakupu grobnog mesta na izdvojenom području groblja Bozman u Kragujevcu sa Gradskim grobljima zaključe i ugovor o izradi i postavljanju nadgrobnog obeležja i ugovor o izvodjenju radova koji se odnosi na izradu i postavljanje opsega, što ima za posledicu ekonomsku snagu tužioca i dominaciju na tržištu.
Pogledaj vesti o: Kragujevac

Nastavak na NaDlanu.com...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta NaDlanu.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta NaDlanu.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.