Fijat ostaje u Srbiji

Izvor: Capital.ba, 01.Jul.2016, 14:31   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fijat ostaje u Srbiji

BEOGRAD, Premijer Srbije Aleksandar Vučić i izvršni direktor kompanije „Fijat“ Alfredo Altavila istakli su na današnjem sastanku u Torinu značaj zajedničkih ulaganja u Srbiju i fabriku „Fijat – automobili Srbija“ u Kragujevcu, kao i stalnog prisustva „Fijat grupe“ u Srbiji. Sagovornici su se saglasili da će dobri izgledi za razvoj auto-industrije u narednim godinama i konkurentnost modela „500L“ omogućiti fabrici „Fijat -automobili Srbija“ da planira kontinuitet proizvodnje >> Pročitaj celu vest na sajtu Capital.ba << i nastavi da doprinosi jačanju srpske privrede. „Vlada Srbije pružiće punu podršku fabrici `Fijat – automobili Srbija` kako bi obezbjedila sigurnu budućnost poslovanja ove fabrike i dugoročno strateško partnerstvo između Srbije i kompanije `Fijat`. Nastavićemo otvoren dijalog sa našim partnerom o budućem razvoju fabrike u Kragujevcu“, istakao je premijer Vučić, saopšteno je iz Vlade. Altavila je poručio da su „Fijat – automobili Srbija“ i fabrika u Kragujevcu veoma važni za italijansku industrijsku proizvodnju. „Kompanija `Fijat` potvrđuje svoju posvećenost Srbiji“, rekao je Altavila. Srna
Pogledaj vesti o: Kragujevac

Nastavak na Capital.ba...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Capital.ba. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Capital.ba. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.