Država većinski vlasnik Metal sistema

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 28.Apr.2011, 17:41   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Država većinski vlasnik Metal sistema

BEOGRAD -

Vlada Srbije je odlučila da potpiše ugovor o preuzimanju 57 odsto vlasništva u kragujevačkom preduzeću Metal sistemi, izjavio je danas direktor Kancelarije Vlade Srbije za odnose s medijima Milivoje Mihajlović.

"Radnici Metal sistema preuzeće 10 odsto vlasništva firme", rekao je Mihajlović na konfereniciji za novinare posle sednice Vlade.

On je dodao da će novi vlasnički odnosi omogućiti da se stabilizuje situacija u Metal sistemima i reše problemi >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << zaposlenih.

Dosadašnji vlasnik tog preduzeća Dragoljub Radulović zadržaće 33 odsto vlasništva.

Radnici Metal sistema protestuju u zgradi Skupštine Kragujevca zbog toga što im poslodavac nije isplatio zarade od maja do decembra prošle godine, kao i doprinose za 11 meseci.

Vlada Srbije je, kako je rekao Mihajlović, danas donela zaključak o usvajanju ugovora o realizaciji investicije Gorenja u Zaječaru koja će omogućiti zapošljavanje 300 radnika i ovlastila ministra ekonomije Nebojšu Ćirića da potpiše ugovor.

Premijer Mirko Cvetković, koji je i ministar finansija, ovlašten je da potpiše ugovor o regulisanja odnosa Vlade Srbije i Niteksa iz Niša.

Za preuzimanje Niteksa zainteresovana je italijanska kompanija Beneton koja u Nišu namerava za zaposli 2.000 radnika.
Pogledaj vesti o: Kragujevac

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.