Izvor: B92, 28.Maj.2016, 15:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Čačak: Povređeni maturant u stabilnom stanju
Čačak -- Maturant čačanske Medicinske škole koji je u petak zadobio teške povrede glave, prebačen je jutros na odeljenje neurohirurgije Kliničkog centra Kragujevac.
Povređeni maturanmt je u stabilnom stanju, rečeno je Glasu Zapadne Srbije u toj ustanovi.
Portparolka čačanske bolnice Biljana Kočović, rekla je za GZS da je drugi povređeni maturant te škole, koji je inače iz Aranđelovca, jutros >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << pušten na kućno lečenje.
Kočović je ranije danas izjavila da je jedan mladić zbog tekih povreda glave prebačen za Kragujevac, dok je drugi, koji je zadobio manje povreda, zadran u Čačku.
Dvojica maturanata Medicinske škole, povređena su u petak popodne pošto su pali sa gepeka automobila, koji je bio u pokretu.
Grupa maturanata, u pratnji trubača, uputila se od Medicinske kole ka centru grada, kako bi proslavili zavretak kolovanja.
Do nesreće je dolo u ulici Devet Jugovića, kada su mladići, koji su prvo bili na prozoru jednog automobila, izali iz njega i seli na gepek, a potom lupali vozaču da ubrza.
Vozač je ubrzao, a dvojica mladića su pala na asfalt.





