Izvor: Sportski Žurnal, 29.Mar.2014, 10:32 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Bošković: Treba to do krvi
Svetski vicešampion je osvojio samo bod protiv Švedske u trećem kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, pa se slobodno može reći da je plasman u Mađarsku i Hrvatsku sve dalji od srebrnih Srpkinja.
(FOTO: Žurnal)
Nisu ličile na sebe igračice Srbije u kragujevačkom Jezeru, igrale su ispod svakog proseka, doduše ne sve, ali generalno daleko su bile od tima koji je postao miljenik nacije pre samo tri meseca.
Bezidejnost, loša organizovanost i prevelik broj >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportski Žurnal << grešaka koštale su Srpkinje boda, koji su imale u džepu do poslednje sekunde, kad je Torstensen uz zvuk sirene postigla pogodak za konačnih 25:25.
– Odgledali smo snimak i uvideli greške – rekao je Saša Bošković. – Napravili smo mnogo tehničkih grešaka, a mi definitivno nismo reprezentacija koja to sebi može da dozvoli. Dobro smo se spremili za utakmicu, zaustavili sjajno njihove najbolje igračice, ali nas šut nije hteo.
Uzeli ste tajm aut pri rezultatu 25:24, šta je bio dogovor za poslednji napad?
– Da sačuvamo loptu do kraja, Lekić i Lojpur da odigraju dva na dva, iznude faulove i tako sačekamo kraj utakmice. Međutim, Andrea je bacila loptu u aut… Greške se dešavaju.
Usledio je gol u poslednjoj sekundi, niko baš nije izašao na visoku Torstensen?
– Mi nismo reprezentacija koja igra do koske, do krvi, na život i smrt, mi igramo blago nekako. Eto, i ovaj najvažniji meč smo odigrali kao prijateljski. Neke selekcije bi Torstensen poslale u 27 red tribina pri poslednjem šutu, a kod nas niko i ne izađe. Jednostavno, mi ne smemo tako da igramo, moramo svi da grizemo.
Već sutra je revanš u Švedskoj, utakmica biti il` ne biti za naš tim?
– Znamo da ne smemo da izgubimo, jer bi nas taj poraz verovatno koštao Evropskog prvenstva. Moramo da odigramo na višem nivou, budemo tim sa Svetskog prvenstva i zabeležimo tu vrednu pobedu. U slučaju poraza više o našoj sudbini ne bismo odlučivali mi…
Pogledaj vesti o: Kragujevac
Nastavak na Sportski Žurnal...










