Blokada puta kod Kragujevca

Izvor: RTS, 06.Mar.2013, 18:53   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Blokada puta kod Kragujevca

Meštani nekoliko sela blokirali deo magistralnog puta Kragujevac-Beograd na sat vremena. Traže od lokalne samouprave da asfaltira put koji povezuje njihova sela. Kako tvrde, i grobovi njihovih najmilijih su ugroženi, jer put pored groblja nije završen.

Deo magistralnog puta Kragujevac-Beograd, preko Topole, bio blokiran na sat vremena. Blokadu su na ulasku i izlasku iz Kragujevca, organizovali meštani sela >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << Petrovac, Jovanovac, Novi Milanovac, Desimirovac i Resnik. Oni traže od lokalne samouprave da asfaltira put koji povezuje njihova sela.

Meštani su nezadovoljni što rekonstrukcija ulice Dušana Petrovića, koja, kako tvrde, traje već treću godinu, nije završena. Rekonstruisana je i presvučena asfaltom jedna deonica, a ostali deo puta, pun je rupa i teško prohodan, pa meštani, kažu, imaju svakodnevnu štetu na svojim vozilima.

Kako tvrde, i grobovi njihovih najmilijih su ugroženi, jer put pored groblja nije završen, niti su urađeni potporni zidovi.

Nadležni u lokalnoj samoupravi kažu da je do sada kompletno rekonstruisano 1.300 od predviđenih 2.000 metara sporne ulice. Promenjena je i sprovedena kompletna vodovodna, kišna i fekalna kanalizacija i priključci za gas.

Naredne sedmice, prema rečima Veljka Merdžana, direktora Preduzeća za izgradnju grada, počeće pripremni radovi na deonici koja je ostala da se završi, a kompletna ulica Dušana Petrovića, biće gotova polovinom godine.

Inače, vrednost radova je 530 miliona, a ulica se rekonstruiše zajedničkim sredstvima grada Kragujevca i Republike.

Nastavak na RTS...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Meštani kragujevačkih sela blokirali magistralni put na jedan sat

Izvor: Blic, 06.Mar.2013

Meštani pet kragujevačkih sela blokirali su danas na jedan sat magistralni put Kragujevac-Beograd preko Topole, tražeći od lokalne samouprave da konačno završi radove i asfaltira ulicu koja povezuje njihova sela...Prema njihovim rečima, za tri godine koliko traje rekonstrukcija Ulice Dušana Petrovića,...

Nastavak na Blic...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.