Izvor: Sportski Žurnal, 21.Nov.2010, 00:56 (ažurirano 02.Apr.2020.)
BASK zimuje na prvom mestu
Radnički - BASK 0:1 (0:1)
Strelac: Paunović u 21. minutu
RADNIČKI: Žakula 7,5, Medić – (od 13. Đoković 7), Đulić 6,5, Dabić 7, Vidović 7, Tomanović 7, Zelić 7, Lazareski 6,5, Rikanović 6,5 (od 60. Petrović 6,5), Dubajić 7, Tešanović 6,5 (od 79. Pešić -).
BASK: Ristić 7,5, Đorđević 6,5, Vujčić 7, >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportski Žurnal << Antanasijević 7, Savić 7, Ostojić 7, Miletić 6,5, Stojanović 7, Dinčić 7 (od 75. Stašić -), Paunović 7 (od 81. Simović -), Jokić 6,5 (od 69. Džavrić 6,5).
Igrač utakmice: Ristić. Gradski stadion u Somboru. Gledalaca: 700. Sudija: Milenko Matović (Kragujevac) 5. Pomoćnici: Radomir Ranković (Smederevo), Nemanja Petrović (Užice). Žuti kartoni: Đulić, Tomanović, Đoković (Radnički), Jokić, Simović (BASK)
Crveni karton: Tomanović u 88. (Radnički)
Fudbal je pocrveneo u Somboru od sramnog i tendencioznog suđenja Milenka Matovića, iz Kragujevca. Od prvog minuta nije birao načine da spreči Somborce u akcijama, pa je više od 700 gledalaca zdušno skandiralo slogan „lopove, lopove”.
Radnički je bio ravnopravan i zaslužio je bolji rezultat, ali ekipa Blagoja Paunovića osvojila je tri boda.
Beograđani su u prvom delu igrali solidno i Paunović je propustio dobru priliku. Posle greške gostujuće odbrane, u 9. minutu, Dubajić je imao je otvoren put prema golu, ali je srušen i sudija se nije oglasio. Rikanović je, u 17. minutu, odlično pronašao dijagonalom Dubajića, ali Đorđević je sprečio da se dogodi nešto više.
Dinčić je odlično glavom spustio loptu, Paunović se našao ispred golmana Somboraca i mirno ubacio loptu u mrežu.
Posle primljenog gola, Radnički je krenuo agresivnije i do kraja prvog dela propustio dve prilike. Posle akcija Tešanovića i Dubajića, za malo je zakasnio Lazareski, a u 35. minutu nije uspeo ni Dubajić.
Dva puta Dinčić je zapretio ali golman Somboraca je odlično reagovao. Šut Dubajića, Ristić je odbranio, da bi nekoliko minuta kasnije, u dobroj šansi bio i Petrović, ali imao je i bolje rešenje.
Dubajić je propustio sjajnu priliku, a u 88. minutu još jedan sporni momenat, koji se završio drugim žutim kartonom Tomanoviću. M. Jovićević
Pogledaj vesti o: Kragujevac
Nastavak na Sportski Žurnal...








