
Izvor: SrbijaDanas.com, 27.Jan.2019, 20:52 (ažurirano 02.Apr.2020.)
ZAPADNI PRITISAK NA KOSOVO! Miloševiću izneli BROJNE ZAHTEVE, njegov odgovor bio jedini mogući: IMAMO PRAVO!
Januar 1999. godine protekao je sa mnogo pritisaka sa Zapada u pogledu situacije na Kosovu i Metohiji, pošto su im dojučerašnji teroristi, postali "borci za slobodu".
Nemački ministar inostranih poslova i predsedavajući Evropske unije Joška Fišer uputio je pismo predsedniku Jugoslavije Slobodanu Miloševiću, u kome se u sedam tačaka navode zahteve koje mu EU postavlja.
U pismu Fišer Miloševiću poručuje da je mirno rešenje kosovskog problema "nužno u interesu >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << mira i stabilnosti u Evropi". Samo takvo rešenje, naglašava se u pismu, otvara put "normalnim odnosima EU i SRJ, koje svi žele".
Generali NATO Vesli Klark i Klaus Nauman preneli su u januaru 1999. godine jugoslovenskom predsedniku Slobodanu Miloševiću četiri zahteva, odbivši da preciziraju šta će se dogoditi ako ti zahtevi ne budu ispunjeni.
Posle razgovora sa njima, Milošević je istakao da je borba protiv terorizma legitimno pravo SRJ.
- U vezi sa situacijom na Kosovu i Metohiji predsednik Milošević je istakao da država u skladu sa ustavnim odgovornostima štiti svoj integritet, kao i živote i slobodu svih građana. Zato će delovanje banditsko-terorističkih grupa, koje su izvršile brojne zločine, pod imenom OVK, biti onemogućeno - poručio je tada Milošević.
Pogledaj vesti o: Autonomna pokrajina Kosovo i Metohija
Nastavak na SrbijaDanas.com...