Izvor: B92, 15.Jun.2011, 11:10   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Z. Potok: Meštani blokirali KPS

Zubin Potok -- Meštani Zubinog Potoka jutros blokirali ulaz u policijsku stanicu te opštine protiveći se najavljenoj rotaciji komandira policijskih stanica na severu Kosova.

U KPS su rekli da je na protestu učestvovalo oko 150 ljudi, kao i da je on završen bez incidenata.

Među onima koji su blokirali prilaze policijskoj stanici nalazili su se i privrednici iz ovog kraja koji su više od dve sedmice blokirali magistralni put Ribariće-Kosovska Mitrovica zbog hapšenja jednog >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << njihovog kolege.

Sličan protest održan je u utorak u severnom delu Kosovske Mitrovice kada je više od sat vremena bila u blokadi tamošnja policijska stanica i magistralni put Kosovska Mitrovica-Zvečan.

Predsednik opštine Zubin Potok Slaviša Ristić rekao je da su građani blokirali prilaze policijskoj stanici zbog najave da bi danas mogla da usledi rotacija komandira policijske stanice u Zubinom Potoku.

Građani na ovaj način poštuju odluku lokalne skupštine i odbornika koji su zaključili da se ne može bez prethodne saglasnosti lokalne samouprave i dogovora sa zajednicom obavljati bilo kakva smena ili rotacija komandira policije, rekao je on.

Ristić je dodao da je za njih naročito neprihvatljivo da se smene komandira obavljaju, kako je rekao, nepriznate kosovske institucije.

S druge strane, direktor Kosovske policijske službe Rešat Malići izjavio je ranije da je odluka o rotaciji komandira policijskih stanica na severu Kosova doneta na zahtev pojedinih komandira policijskih stanica iz ovog dela Kosova.

"Nije na naš zahtev i po našoj volji izvršena rotacija komandira na severu Kosova. Oni su to tražili, mi smo samo razmatrali kako da udovoljimo njihovim zahtevima i izvršili rotaciju kako bi komandiri dobili radna mesta na koja su tražili da budu rasporedjeni", kazao je Malići.
Pogledaj vesti o: Autonomna pokrajina Kosovo i Metohija

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.