Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 19.Dec.2012, 20:41 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Vulin s privrednicima sa severa Kosova
LEPOSAVIĆ, IBARSKI KOLAŠIN -
U Leposaviću je večeras počeo sastanak direktora Kancelarija za Kosovo i Metohiju Aleksandra Vulina i predstavnika privrednika i preduzetnika sa severa Kosova o naplati carine na integrisanim prelazima na administrativnoj liniji.
Sastanku prisustvuju po tri predstavnika privatnika i preduzetnika sa područja četiri opštine sa severa Kosova i Metohije - Leposavića, Zubinog Potoka, Zvečana i Kosovske Mitrovice.
Na sastanku >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << su, kako javlja Tanjugov reporter s lica mesta, i predstavnici Kombinata "Trepča", "Telekoma", "Elektroprivrede" i fabrike "Lola" iz Leška.
Sastanka se održava iza zatvorenih vrata, a po njegovom završetku najavljene su izjave za novinare.
Radne grupe Beograda i Prištine postigle su kasno sinoć u Briselu saglasnost o naplati carina na integrisanim prelazima na administrativnoj liniji i sporazum će početi da važi od sutra, rekao je šef beogradskog pregovaračkog tima Dejan Pavićević.
Vulin: Dogovor o carini se mora sprovoditi
Direktor Kancelarije Vlade Srbije za Kosovo i Metohiju Aleksandar Vulin rekao je danas u Ibarskom Kolašinu da se mora sprovoditi dogovor o nenaplaćivanju carina i poreza na prelazima Brnjak i Jarinje.
Ukoliko ne bude tako, onda neće biti sprovođen ni Sporazum o integrisanom upravljanju prelazima, ukazao je Vulin.
"Dogovor o nenaplaćivanju carina su postigli premijer Srbije Ivica Dačić, i Hašim Tači i to se mora sprovoditi, a ako se to ne desi neće biti sprovođen ni Sporazum o integrisanom upravljanju prelazima. Tako će biti dok ekspertske grupe završe svoj posao", rekao je Vulin.
On je najavio da će 17. januara u Briselu razgovarati Dačić i Tači o daljoj primeni Sporazuma, a do tada, kako je kazao, stvari moraju da funkcionišu kao što je dogovoreno.
Vulin je ponovio da Jarinje i Brnjak nisu granice već administrativni prelazi i da je na njima bilo brojnih zloupotreba i kršenja Sporazuma.
On je istakao da će predsednik Srbije Tomislav Nikolić razgovarati sa predstavnicima političkih stranaka o platformi o Kosovu, a narednih dana i sa predstavnicima Srba sa Kosova i Metohije iz svih opština u pokrajini.
"Ne delimo Srbe na južne i severne od Ibra. Oni su za nas građani države Srbije i svi koji žive na Kosovu i Metohiji su za nas potpuno ravnopravni", naveo je Vulin.
Pogledaj vesti o: Autonomna pokrajina Kosovo i Metohija
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...












