Vulin: Vlada Srbije nikada neće priznati Kosov

Izvor: Kurir, 15.Feb.2014, 17:17   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Vulin: Vlada Srbije nikada neće priznati Kosov

ZUBIN POTOK - Ministar bez portfelja zadužen za Kosovo i Metohiju Aleksandar Vulin poručio je iz Zubinog Potoka sa svečane akademije povodom obeležavanja Dana državnosti Srbije da ova i svaka buduća Vlada Srbije neće priznati kosovsku nezavisnost.

Vulin je kazao da ova i svaka buduća Vlada neće priznati nezavisnost Kosova i Metohije i da dok god se bude zvala Vlada Srbije, ovde neće biti priznata kosovska državnosti, >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << jer je to stav koji se neće menjati.

To je stav koji neće moći da promene bilo koji izbori i stav koji neće moći da promeni niko ko sa hrabrošću i ponosom može da drži grb Republike Srbije i ime Srbije bilo gde povezan sa sopstvenim imenom, poručio je Vulin.

On je povodom obeležavanja Dana državosnoti Srbije u Zubinom Potoku kazao da život u pokrajini mora da teče, da je svaki deciji plač pobeda Republike Srbije, da je svaka škola pobeda Srbije i svaki lek koji stigne na Kosovo i svako očuvano i otvoreno radno mesto u pokrajini je pobeda Srbije.

Mi danas slavimo uspomenu na ustanike, ratnike i ustavopisce, ustavoborce. Slavimo uspomenu na one koji su sudbinu našeg naroda nosili tako hrabro i požrtvovano. Na nama je danas da pokušamo da ličimo na njih da budemo hrabri kao ustanici i mudri kao ustavoborci,"- rekao je ministar.

Vulin je dodao da ni bez jednog ni bez drugog Srbi ne bi bili to što jesu i Srbija ne bi bila ovakva kakva jeste, naglasivši da nam je potrebna hrabrost ustanika ali i mudrost ustavotvoraca."Srbija danas sve više liči na sebe kakva bi trebala i morala da bude i hrabra i pametna, osetljiva na uvredu i spremna da se bori. Nigde ovakve osobine nisu potrebnije nego na Kosovu i Metohiji, sputani istorijskim okolnostima, realnim postojanjem sila koje se nalaze iznad naše moći ali opet čvrsto opredeljeni da Srbija ostaje i opstanje na Kosovu i Metohiji mi tražimo put između ova dva velika pitanja između sile i između pravde", rekao je Vulin.

Sila koja nam preti koja od nas traži da se umanjimo i uklonimo i pravde koja je osnov postojanja svakog čoveka na Kosovu i Metohiji određuje naš život, dodao je Vulin.Vulin je poručio da će Srbija ovde da ostane a da briselski sporazum nije napravljen da bi Srbija odavde otišla, već da je Srbija ovde da ostane i da ostaje Srbima na Kosovu.On je naglasio da veliki uspesi i pobede Srbije u protekloj godini ne bi bili mogući bez Srba sa Kosova i da ne ne bi bilo početka pregovora sa EU da nije bilo Srba sa Kosova i Metohije.

"Ne bi bilo otvaranja poglavlja i ne bi bilo lepih i velikih reči koje se govore o Srbiji da nije strpljenja, hrabrosti, požrtvovanja i poštovanja koje Srbi na Kosovu ukazuju državi Srbiji i svojoj Vladi Srbije. Hvala što nosite bolne i teške kompromise koje činimo zbog osam miliona Srba, hvala na hrabrosti što ste u stanju da pogledate izvan svog dvotišta i pokažete koliko volite Srbiju,"- poručio je Vulin.On je rekao da će iduće godine Dan državnosti Srbije biti slavljen u Štrpcu.

Izrazio je nadu da će brzo biti završeni izbori u Kosovskoj Mitrovici i da će tamo pobediti kandidat "Srpske" Goran Rakić a posle toga da će se krenuti u formiranje Zajednice srpskih opština.

Ovo je poslednji veliki juriš ove generacije, zato je možda toliko težak, juriš u kojem moramo da sačuvamo Srbiju, sebe, nadu u bolja vremena, priliku za našu decu da se školuju leče i da ih branimo, rekao je Vulin.Svečanoj akademiji povodom Dana državnosti Srbije u Zubinom Potoku prisustvovali su između ostalih i srpski gradonačelnici sa Kosova, načelnici pet kosovskih okruga, pesnik Dobrica Erić i drugi.Na početku je obavljeno sečenje slavskog kolača u prostorijama opštine Zubin Potok s obzorim da je danas i opštinska slava.U Sportskoj dvorani večeras je predviden vliki koncert Kulturno umetnickog društva "Mokra Gora", kojim ce to društvo ujedno obeležiti i 75 godina postojanja.

Nastavak na Kurir...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.