Izvor: RTS, 10.Apr.2012, 01:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Velika gužva u albanskoj četvrti
Najmanje tri osobe su teško povređene u masovnoj tuči rivalskih albanskih porodica u Nemačkoj. U metežu učestvovalo oko 50 osoba. Čuli se pucnji, ali su glavno oružje bile bejzbol palice i metalne šipke.
Brak između dve albanske porodice u gradići Ohtrup u Nemačkoj bio je dogovoren, ali je nešto pošlo naopako. Ubrzo zatim, dve porodice poreklom sa Kosova sukobile su se motkama i palicama.
Policija je na mesto sukoba poslala sve snage, povređeni su evakuisani >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << helikopterima.
Suštinski, jedna od porodica prekršila je bračni dogovor, a druga je mobilisala rođake iz okolnih mesta kako bi batinama "sprali bruku" sa svog imena. U tuči je učestvovalo pedesetak osoba koje su se razrazčunavale pesnicama i motkama. Čuo se i najmanje jedan pucanj iz vatrenog naoružanja.
Tri osobe su teže povređene, od kojih je jedna u bolnicu evakuisana helikopterom.
Policija je uhapsila devet osoba.
Pogledaj vesti o: Autonomna pokrajina Kosovo i Metohija












