Izvor: S media, 28.Jul.2011, 11:19 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Teško povređen Srbin u Štrpcu! (VIDEO)
Napadnut mladić srpske nacionalnosti u Štrpcu. Albanski ekstremisti naneli mu teške povrede.
Mladiću srpske nacionalnosti albanski ekstremisti su u Štrpcu naneli teške povrede, rekao je jutros šef vladinog biroa za medije Milivoje Mihajlović.
Mladić je sinoć napadnut dok je brao pečurke i to je odgovor na nasilje na prelazu Jarinje, rekao je Mihajlović.
"Tamo stvari >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << funkcionišu kao sistem spojenih sudova. Čim nešto urade ekstremne grupe na severu, odgovaraju iste grupe sa juga Kosova", naveo je on.
Prema rečima Mihajlovića, medju srpskim stanovništvom na Kosovu prisutan je visok stepen nervoze i neizvesnosti.
On je rekao da je jučerašnja akcija paljenja na administrativnom prelazu Jarinje, izmedju centralne Srbije i Kosova, bila organizovana i da treba ispitati kako je velika grupa ekstremista došla na to mesto.
Prema njegovim rečima, to nasilje je direktno ugrozilo opstanak Srba na Kosovu i Metohiji kao i poziciju Srbije na konsultacijama u Savetu bezbednosti UN.
Pomerena sednica SB UN jer Jeremić nije uspeo da se ukrca na avion
Dogovor predstavnika Srbije i komande Kfora
Bogdanović: Sever ne sme pasti
Optužbe premijera Kosova Hašima Tačija da je Beograd kriv za nasilje u Jarinju, Mihajlović je odbacio.
"Beograd to nije učinio, ne stoji iza toga. To nikome ne odgovara, ne odgovara ni opstanku Srba. Misim da je to mnogo skupa akcija koja može da promeni tok istorije", ocenio je Mihajlović.
(Beta)
Pogledaj vesti o: Autonomna pokrajina Kosovo i Metohija







