Izvor: Kurir, 24.Avg.2011, 14:10 (ažurirano 02.Apr.2020.)
TERORISTI FASSE PRETE NAPADIMA NA SEVERU KOSOVA
PRIŠTINA - Teroristička grupa Oružane snage etničke Albanije (FASSE) zapretila je da će izvesti napade na severu Kosova ukoliko kosovska vlada do kraja septembra ne formira vojsku.
Istovetnu pretnju je, kako su objavili prištinski elektronski mediji pre tri dana, uputila teroristička Albanska nacionalna armija (ANA), a dodatnu nejasnoću stvara činjenica da je tada kao portparol naveden izvesni Sazan Toplica, koga je, međutim, portal "Balkan insajt" sada citirao i kao predstavnika >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << nove grupe- FASSE, , preneo je Internet portal "Balkan insajt"..
Toplica je kao portparol FASSE izjavio da je ona nastala "restrukturiranjem nekadašnje gerilske grupe ANA" koja se u međuvremenu oglasila kako bi rekla da između nje i misteriozne nove grupe nema nikakve veze i da su novonastali gerilci "gomila izdajnika".
"Ako naš zahtev ne bude uzet u obzir, FAŠE će morati da započne oružane akcije u severnom delu Kosova", rekao je Toplica, ističući da bi kosovska policija trebalo da bude deo "kosovske republičke vojske", navodi "Balkan insajt".
Kosovska vlada odbacila je pretnje nove grupe, ističući da ona verovatno postoji samo na Internetu, a kosovski ministar unutrašnjih poslova Bajram Redžepi naglasio je da vlada ovaj ultimatum ne shvata ozbiljno i da su to "priče za decu".
"Uostalom FASSE nisu na teritoriji Kosova, već izgleda negde u Albaniji", rekao je Redžepi.
Unmik je još 2003. godine označio grupu ANA kao terorističku ali nikad do kraja nije bilo jasno ko iza nje stoji.
Pogledaj vesti o: Autonomna pokrajina Kosovo i Metohija







