Sve odluke u konsultacijama sa Beogradom

Izvor: Akter, 30.Apr.2015, 11:41   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Sve odluke u konsultacijama sa Beogradom

Zamenik kosovskog premijera Branimir Stojanović izjavio je u četvrtak povodom povratka poslanika Srpske liste u kosovski parlament nakon dvomesečne pauze, da ta lista neće doneti nijednu odluku bez konsultacija sa zvaničnim Beogradom

"Mi znamo šta je naš interese, ko je uvek bio sa nama i ko nikada nije okrenuo glavu. Znamo gde smo i ko smo i naše je pravo da to i budemo", rekao je Stojanović za Televiziju "Most" iz Zvečana.

Stojanović je dodao da je postignut >> Pročitaj celu vest na sajtu Akter << dogovor i da su date garancije da će se ubuduće poštovati pravila i da neće biti jednostranih odluka, poput isključenja Aleksandra Jablanovića iz Vlade Kosova.

"Poslali smo jasnu poruku i političkim predstavnicima Albanaca ali i Medjunarodnoj zajednici da predstavnici Srba neće biti tu da sede zbog bilo kakvih razloga, već da imamo jedan isključivi interes naših ljudi koji su nas tu delegirali", rekao je Stojanović i dodao da će druga strana morati da pomogne u rešavanju problema srpske zajednice ukoliko želi da zadrži Srbe u vladi.

Stojanović je rekao da je bilo važno da se Srbi vrate u institucije i nastave da rade jer će se ove godine desiti stvari koje su veoma važne, poput formiranja Zajednice srpskih opština.
Pogledaj vesti o: Autonomna pokrajina Kosovo i Metohija

Nastavak na Akter...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Akter. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Akter. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.