Strateški forum Bled od 1. do 3. septembra

Izvor: Blic, 21.Avg.2013, 01:12   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Strateški forum Bled od 1. do 3. septembra

Tradicionalni Strateški forum na Bledu ove godine će biti održan od 1. do 3. septembra pod nazivom "Promene u Evropi i promene u svetu".

Na forumu će učestvovati poznati evropski i svetski političari i eknomisti, objavljeno je danas u Ljubljani.

Između ostalih, na forumu će učestvovati predsednik Austrije Hajnc Fišer i premijer Italije Enriko Leta, a Srbiju će predstavljati ministar spoljnih poslova Ivan Mrkić.

Kao učesnici su najavljeni i ministri >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << spoljnih poslova Crne Gore Igor Lukšić, Hrvatske Vesna Pusić, Kosova Enver Hodžaj, Bosne i Hercegovine Zlatko Lagumdžija i Makedonije Nikola Poposki.

Na forumu će učestvovati i brojni predstavnici specijalizovanih agencija Ujedinjenih nacija i drugih međunarodnih organizacija. Forum organizuju Ministarstvo spoljnih poslova Slovenije i Centar za evropsku perspektivu.

Najčitanije SADA:
Pogledaj vesti o: Autonomna pokrajina Kosovo i Metohija

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.