Izvor: B92, 29.Jun.2014, 14:35 (ažurirano 02.Apr.2020.)
"Srbi spremni na saradnju s PR"
Gračanica -- Funkcioner liste Srpska i gradonačelnik Gračanice Branimir Stojanović izjavio je da je srpska zajednica spremna za saradnju s budućim predsednikom vlade Kosova.
Stojanović očekuje da se situacija sa imenovanjem mandata za sastav nove vlade Kosova reši što pre, dodavši da je srpska zajednica spremna za saradnju s budućim predsednikom kosovske vlade, navode prištinski mediji.
Govoreći o budućem premijeru, Stojanović je rekao da "'Srpska' ne želi da >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << izabere onog koji će biti prvi ispred albanske zajednice", ali i da je, kako pišu mediji, ta lista otvorena za razgovore sa svima.
"Neka o tome odluči albanska zajednica. Mi ćemo sarađivati s onim koga Albanci budu izabrali", kazao je Stojanović za "Ekspres", kako prenose prenose mediji u Prištini.
Stojanović je rekao da lista "Srpska" očekuje da nadležne institucije na Kosovu daju svoje tumačenje i da se potpuno razjasni ko će biti mandatar za sastav nove vlade.
Nakon toga, kazao je Stojanović, "Srpska" očekuje da se i u političkom smislu razjasni situacija i na taj način dobije mandatar i samim tim i predsednik kosovske vlade.
Situaciju treba što pre rešiti i formirati institucije, rekao je Stojanović, prema navodima prištinskih medija.
"Srpska je veoma dobro informisana ko je kakav odnos imao prema Srbima i opšte pravima Srba na Kosovu", kazao je gradonačelnik Gračanice, prenosi Expreš.
"Srpska ne želi da izabere ko će biti prvi ispred albanske zajednice, neka o tome odluči albanska zajednica. Za koga se Albanci budu opredelili, mi ćemo sarađivati s njim", kazao je Stojanović.
Pogledaj vesti o: Autonomna pokrajina Kosovo i Metohija
Stojanović: Srpska lista će sarađivati sa onima koji su većina
Izvor: Radio Slobodna Evropa, 29.Jun.2014
Jedan od rukovodilaca Srpske liste Branimir Stojanović izjavio je da će ta lista sarađivati sa onima koji budu imali većinu glasova u Skupštini Kosova. "Srpska ne želi da bira ko će da bude prvi među Albancima na Kosovu. O tome neka odluči albanska većina. Sa onima za koje se bude orjentisala...







