Izvor: Kurir, 30.Jul.2011, 19:12 (ažurirano 02.Apr.2020.)
SRBI SA ŽUTIM TRAKAMA NA JARINJU
JARINJE - Nekoliko desetina Srba sa simboličnim žutim trakama oko ruku okupilo se danas na punktu Jarinje, mirno protestujući zbog blokade prolaza.
JARINJE - Nekoliko desetina Srba sa simboličnim žutim trakama oko ruku okupilo se na punktu Jarinje, mirno protestujući zbog blokade prolaza.
"Danas želimo da pokažemo kako živimo poslednjih dana, uz bodljikavu žicu i blokadu" poručili su okupljeni građani.
"Žuta traka je alarm za uslove >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << u kojima živimo poslednjih dana", rekao je Radomir Bogdanović iz Leposavića. Građani su se sa rukama dignutim u vazduh okrenuli ka američkim vojnicima Kfora, koji nisu reagovali.
Punkt Jarinje sa kosovske strane je ograđen bodljikavom žicom i tablama u dva reda.
Saobraćaj na punktu Jarinje blokiran je već 26 sati, a američki vojnici, njih nekoliko destina nikom nisu dozvolili prolaz.
Sa prelaza Jarinje vraćeno je i vozilo zvaničnika UNESKO-a, u kojem su bili predstavnik Japana i Rumunije, koji nisu krili ogorčnje zbog postupka prema njima.
Na prelazu je mirno, bez incidenata. U bazu Kfora u blizini punkta s vrema na vreme sleću helikotperi, koji se po ostavljanju tereta vraćaju nazad na sever Kosova.
Pogledaj vesti o: Autonomna pokrajina Kosovo i Metohija














